Російська Федерація і міжнародні кримінальні організації посіли друге місце серед головних загроз безпеки для Європейського союзу.

Про це повідомляють ЗМІ.

Головну загрозу для країн Євросоюзу представляють радикальні ісламістські угруповання, третє місце в списку зайняла КНДР, відзначається в доповіді Європейської ради з міжнародних відносин.

Рейтинг складений на основі опитувань експертів з 28 країн ЄС, аналізу європейських ЗМІ та офіційних документів.

Так, згідно з документом, ще у 2008 році РФ була на 4 місці за ступенем небезпеки, проте акресивна анексія Криму перевернула все з ніг на голову. Крім того недовіра до Кремля зростає і через збільшення кіберзлочинків та ворожих дій в іноземному кіберпросторі.

Більше того провідні експерти відзначають, що з часом світ стане ще більш залежним від геополітичних рішень. Проте у той же час вони висловили сподівання, що у наступному десятилітті всі зазначені утворення та країни не перетнуть червоної лінії.

"Держави-члени (ЄС - ред.) очікують, що світ стане більш геополітичним. Вони сподіваються, що загроза від джихадистів, міжнародних злочинних організацій, Росії та Північної Кореї в наступному десятилітті залишиться приблизно такою ж, а загроза від Туреччини і Китаю зросте" , - наголошується в доповіді.

Найбільше небезпекою з боку РФ стурбовані такі європейські країни, як Фінляндія, Естонія, Румунія, Литва, Польща, Великобританія і Німеччина. При цьому Кіпр, Італія, Греція, Угорщина і Португалія, не бачать ані найменших загроз з боку Росії.

Разом з тим варто відзначити, що раніше доброволець полку "Азов" з Хорватії Денис Шелер, який вже чотири роки воює за Україну на Донбасі заявив, що президент Росії Володимир Путін не піде в наступ на Україну по завершенні Чемпіонату світу 2018 року. 

Відзначається, що відразу ряд експертів прогнозують можливий наступ Росії на Донбасі після Чемпіонату світу 2018 року, коли Російській Федерації вже не потрібно буде хвилюватися за свій міжнародний імідж.

Крім того Денис Шелер відзначив, що Путін не наважиться піти відкритою війною проти України через масштабні зміни у геополітиці, які такий наступ може потенційно принести. Зокрема, він наголосив, що світова спільнота після імовірних агресивних дій Кремля все ж наважиться на кардинальні санкції проти РФ.

"Якщо Росія піде на відкриту агресію на сході, то геополітична позиція всього світу зміниться. Мова не йде про те, що НАТО відкрито прийде на територію України, але будуть відкриті нові фронти боротьби проти Росії. І в Кремлі це розуміють. Ми можемо ненавидіти Путіна, але він розумна людина і розуміє, що у нього був шанс у 2013 році захопити Україну. Тоді він не зміг цього зробити. Пробувати зробити це зараз означає ще більшого кровопролиття не тільки для українців, але й для самих росіян. Тому ніякого наступу не буде", - підкреслив військовий.

Путін не готується до наступу на Донбасі, – російський експерт

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Латвія заборонила навчання російською.