Пожежа, що забрала життя понад 60 людей, у кемеровському ТРЦ "Зимова вишня" розпочався у світлодіодному світильнику. Його залила тала вода з даху, який не чистили від снігу. Сталося замикання і спалахнуло полум'я. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на результати експертизи електрообладнання, проведеної фахівцями ТОВ "Бюро незалежних експертиз" за призначенням Слідчого комітету РФ.

Прилад, в якому сталося замикання, повинен був тут же вимкнути захисний автомат, проте той виявився несправним. Коротке замикання в електропроводці, викликане помилковим розподілом навантажень і зруйнованої з-за перегріву ізоляцією експерти порахували досить імовірним. Визначити точне місце аварії не змогли.

"Майже всі надані їм на дослідження фрагменти проводів і кабелів виявилися оброрівшими, і однозначно встановити, що стало причиною їх руйнування – електродуги або вже полум'я пожежі - виявилося неможливо", - зазначено в опублікованому повідомленні.

"Експертиза встановила, що перетин чи не кожного електропроводу в будівлі було занижено в порівнянні з розрахунковим на 10-20%. Цю обставину, втім, списали на браковану продукцію. До одного із захисних автоматів на 100 ампер, якому по нормі відповідає проводка перерізом не менше 35 кв. мм, був підведений електрокабель перерізом всього 5,3 кв. мм. Помилка призвела до постійного перегріву дротів і майже повної "термодеструкції" його ізоляції. В іншому випадку провід, що підводить струм до автомата, виявився вдвічі меншої площі перерізу, що відходить від нього. У багатьох розподільних шафах провідники виявилися просто переплутані. Монтаж і підключення здійснювалися не за проектом, а випадковим чином", - зазначили експерти.

На вивчення експертам були представлені кілька десятків мішків, набитих обгорілими плафонами, фрагментами проводів і кабелів, трансформаторами і т. п.

Як відомо, пожежа в торговому центрі "Зимова вишня" в Кемерово відбувся 25 березня. За даними МНС РФ, під час пожежі загинули 64 людини, в тому числі 41 дитина, також були госпіталізовані. Крім того, є інформація про зниклих без вісти, але дані про їх кількість відрізняються.

У справі про пожежу в ТРЦ затримали п'ятьох осіб. Президент РФ Володимир Путін заявив, що причиною пожежі в ТЦ є недбалість людей. За даними ЗМІ та експертів, ТРЦ загорівся через замикання, яке сталося в результаті протікання даху.

Нагадаємо, що головний підозрюваний у справі "Зимової вишні" спробував вбити себе.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що "Зимову вишню", яка загубила десятки життів, розбирають по шматках.

Також "Знай.uа" писав, що пожежники перевірили українські ТРЦ після трагедії в Кемерово.