Патріарх Московський Кирило заявив, святкуючи 71-й день народження, що у Росії можуть повторитися революційні події столітньої давності, що призведе "до сповзання в безодню закінчення історії".

На думку голови РПЦ, про кінець світу свідчить гріх, що "демонструється найпривабливішим способом" - через кінематограф, через театр. Батюшка мав на увазі не все мистецтво, а те, яке в останні роки заявило "про особливі права нести народу спокусу і гріх".

"Це вже видно неозброєним оком. Потрібно бути сліпим, щоб не бачити наближення грізних миттєвостей історії, про які говорив у своєму Одкровенні апостол і євангеліст Іоанн Богослов", - сказав Кирило.

Священик зазначив, що творча інтелігенції "повторює згубну помилку своїх попередників, які довели країну до загибелі - революційних подій, століття яких ми (росіяни - ред.) в цьому році згадуємо".

"Сьогодні не той час, щоб розгойдувати човен людських пристрастей - сьогодні час згуртування всіх здорових сил, і церква, і мистецтво, і культура, наші письменники, вчені, всі ті люди, які люблять батьківщину, повинні бути сьогодні разом, тому що ми входимо в критичний період розвитку людської цивілізації", - вважає патріарх.

Популярні новини зараз

Олександр Еллерт розірвав всі стосунки з Ксенією Мішиною, крапку поставлено: "Дайте нам спокою"

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

Дольф Лундгрен та Джоні Депп зізналися, що дуже змінилися після народження доньок: "Не уявляв, що можна так сильно любити"

Володимир Зеленський розповів про свій біль рука об руку з першою леді: "Ми плачемо так тихо..."

Показати ще

Кирило додав, що, згідно з християнським віровченням, наближення і видалення кінця світу залежить від людей.

На відео розповідають про яхти та інше майно патріарха Кирила

Як повідомляв портал "Знай.ua", за останні роки кількість вірян у Росії значно збільшилась і наблизилась до показників 2008 року.