Принцеса Шекха Аль-Нахайян та сім її дочок, які належать до правлячої сім'ї Абу-Дабі (ОАЕ), отримали по 15 місяців позбавлення волі умовно. Також вони засуджені до штрафу в розмірі 165 тисяч євро за приниження слуг і незаконне перевезення людей.

Відповідне рішення в п'ятницю, 23 червня, виніс суд Брюсселя, повідомляє портал La Libre.be.

Розслідування у цій справі тривало дев'ять років, а судовий процес почався в травні 2017-го. Жінок звинуватили в незаконному перевезенні людей і поводженні з ними "нелюдським чином". Також вони підозрювалися в порушенні трудового законодавства Бельгії. Злочинні епізоди мали місце в період з 2007-го по 2008 рік, коли принцеси зупинялися в бельгійській столиці. Одна із служниць, якій вдалося втекти, подала заяву в поліцію.

Принцеси проживали в готелі Conrad, де для них був орендований цілий поверх. З собою вони привезли понад 20 жінок, які їм прислуговували. Персонал практично не отримував грошей за роботу, деяким доводилося спати на підлозі і недоїдати. Крім того, господині грубо поводилися з дівчатами, кричали на них і принижували. У деяких служниць також не було візи.

Як зазначає видання, суд не знайшов фактів порушення законодавства Бельгії у сфері трудових відносин, оскільки роботодавцем служниць фактично були не власне інфанти, а компанія Private Department (базується в ОАЕ і частково належить родині принцес). Випадків нелюдського поводження з прислугою, на відміну від приниження людської гідності, також не довели.

Як повідомляв портал "Знай.ua", шведська принцеса зізналась у незручній проблемі.