Меркель розказала, що вона і Путін обмінялись пивом та копченою рибою.

Глава німецького уряду розповіла про це журналістам 12 березня, передає Bloomberg.

Ангела Меркель та Володимир Путін не дивляться в очі одне одному, коли обговорюють питання України і Сирії. Однак, після скількох зіткнень на світовій арені вони мали й інші "точки дотику", зазначає видання.

Президент РФ похвалився в ефірі російського телеканалу, що іноді отримує в подарунок від канцлера Німеччини Ангели Меркель пиво, яке йому полюбилося з часів роботи в НДР.

"Мені Ангела час від часу надсилає кілька пляшечок радебергського пива", - сказав Путін.

Раніше російський президент розповідав, що під час роботи в Дрездені в 1980-х роках він зачастив в місто Радеберг, де був один з кращих пивних заводів в НДР.

Німецькі журналісти запитали Ангелу Меркель, чи вона справді відсилає Путіну його улюблене пиво.

"Добре відомо, що російський президент любить німецьке пиво. Я, зі свого боку, одного разу  отримала від нього дуже хорошу копчену рибу", - зізналась Меркель.

Однак, вона не уточнила, коли саме це було.

За 18 років, які Путін перебуває при владі, Ангела Меркель, ймовірно, зустрічалась з ним більше, ніж будь-який інший лідер у Європі. Більше того, Путін вільно володіє німецькою мовою після того, як працював агентом КДБ у Східній Німеччині.

Однак, це не означає, що вони друзі. Путін добряче налякав Меркель своїм псом під час одного з її візитів до Росії. Добре знаючи про її страх перед собаками, Путін спустив свого лабрадора  в кімнаті, де йшли переговори російського і німецького лідерів. Друзі так не поступають.

Ніякої дружби між ним нема і на політичній арені. Саме Ангела Меркель провела велику роботу, щоб переконати інших членів Євросоюзу ввести санкції проти Росії після вторгнення в Крим.

Відповідаючи на запитання, чи зможе її новий уряд полегшити санкції, Меркель заявила, що чекає від Мінської угоди хоча б 10 днів припинення вогню на сході України.

Обговорити російські санкції можна буде лише після "якісного прогресу" на Сході України, сказала Меркель.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила сподівання, що після президентських виборів в Росії з'явиться шанс на виконання мінських домовленостей і подолання кризи в Україні. 

"Я переконана, що після виборів у Росії ми отримаємо новий початок і зможемо побачити, чи можливий якісний прогрес у досягненні мінських угод", - зазначила вона. 

Також Меркель відкинула можливість скасування антиросійських санкцій до досягнення якого-небудь прогресу у вирішенні українського питання.