Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила сподівання, що після виборів президента в Росії з'явиться шанс на виконання мінських домовленостей і подолання кризи в Україні.

Про це повідомляє DW.

"Я переконана, що після виборів у Росії ми отримаємо новий початок і зможемо побачити, чи можливий якісний прогрес у досягненні мінських угод", - зазначила вона.

Також Меркель відкинула можливість скасування антиросійських санкцій до досягнення якого-небудь прогресу у вирішенні українського питання.

"Буде правильним почекати, поки ми не побачимо якихось кроків перед обговоренням питання санкцій", - додала Меркель.

Варто відзначити, що раніше російський президент Володимир Путін заявив: "не заперечує" проти розміщення миротворців в Україні, але додав, що домовлятися про це нібито можна виключно із сепаратистами.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

За його словами, ідея миротворчого контингенту на Сході не нова, але всі гріхи традиційно приписує українській стороні, натякаючи на поставки озброєння для моніторингової місії.

"Ми погодилися, ОБСЄ відмовилася з посиланням на те, що ні досвіду такого у ОБСЄ немає, ні людей. Ми і на це пішли. Але і цього виявилося недостатньо. Тепер кажуть, що вони повинні бути всюди, тобто фактично поставити всю територію (конфлікту на Донбасі, - ред.) під міжнародний контроль. Росія" за "або" проти "? ми як мінімум не проти, але треба домовлятися з цими невизнаними республіками, йдіть тоді і з ними домовитеся. Ні, цього ніхто робити не збирається ", - пояснив президент РФ, відповівши на попереднє питання канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо розміщення місії на кордоні України та РФ.

Відомо, що восени 2017 року у Кремлі заявили, що умовою розміщення миротворчих сил на Донбасі повинна бути згода терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".

В середині лютого підтвердилося: Білорусь може направити своїх миротворців на Донбас при виконанні ряду умов, а федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц підтримав ідею.

Разом з тим уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво російського газопроводу "Північного потоку-2" у березні.

"За нашою інформацією, вже в березні уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво "Північного Потоку-2", - заявив Коболєв.

Коболєв додав, що український парламент повинен максимально швидко сформувати критерії добору переможця в конкурсі на спільне управління ГТС України.

"Нам потрібен терміново голос іноземного партнера в Європі, який буде допомагати нам лобіювати, що б транзит залишився в Україні", - додав він.

"За нашою інформацією, вже в березні уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво "Північного Потоку-2", - додав Коболєв.

Меркель та Макрон закликали припинити вогонь на Донбасі.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що у Меркель висловилися про санкції проти РФ.