Російсько-американська суперечка вкотре вклинилася у щорічну доповідь Володимира Путіна. Сьогодні під час прес-конференції він відкрито натякнув на те, що в РФ вже давно проходять випробовування нової крилатої ракети з енергетичною ядерною установкою.

Зображення її навіть вивели на загальний екран, аби всі побачили радіус та дальність влучання у ціль, а також траєкторію польоту.

На незручні питання типу "а що буде, якщо не спрацює", Путін завбачливо відповів "наші хлопці вигадають щось нове", а за подробицями відіслав до Міноборони.

Популярні новини зараз

Дружина Влада Ями з новими бровами й пухкими губами стала схожою на ляльку: "Відмінно"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

В тому, що меседж адресований США, сумнівів не виникає – одразу після демонстрації нового озброєння, президент РФ почав "екскурс в історію взаємин із Америкою", дорікнувши в односторонності договору і тому подібне. Якщо ядерний потенціал не оцінять за кордоном, пообіцяв показати нові зразки зброї, "зроблені за скромною ціною, але ефективні". Про що саме йшла мова, невідомо.

Більша частина звіту стосувалася саме активної фази тестування ракетного комплексу "Сармат", так званої важкої артилерії радянського пошибу, адже він прийшов на заміну добре відомим у СРСР "Воєводам". На прохання Путіна залу ще раз продемонстрували, що пускова система не бачить перешкод, а коли пояснив жартома, як вона "летить у бік" США, присутні почали сміятися.

Та навряд чи так само весело подібну іронію оцінять в Пентагоні. Насправді, "Сармат" – це щось на зразок невеликої керованої торпеди з натяком на елементи підводного човна, здатна на смертельний вибух, в тому числі і ядерний.

Так зване орбітальне бомбардування, яке активно використовує Росія, завжди викликало побоювання в офіційного Вашингтона. Тим паче, що наслідки встановлення через Південний Полюс в обхід розгорнутих американських систем очевидні – ракета таки справді може вдарити по штатам. За попередніми підрахунками, одне бомбардування може знищити повністю територію, як наприклад Техас, чи Франція.

Дивіться: прес-конференція Путіна

Як повідомляв портал "Знай.ua", президент РФ Володимир Путін провів щорічну конференцію. Під час заходу були помітні негаразди зі здоров'ям – лідер Кремля виглядав дуже хворобливо і постійно плутався у заявах.