19 лютого московський суд оштрафував на 10 тисяч рублів Віктора Пашина, який влаштував перформанс під назвою "Надування". Свою акцію Пашин провів у неділю 18 лютого біля стін головної будівлі ФСБ Росії.

Як повідомляють російські ЗМІ, Пашина визнали винним за статтею "Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування".

Художник-акціоніст вийшов на Луб'янську площу у великій прозорій кулі з написом "Путін". Через деякий час його затримали співробітники поліції і доставили в ОВД Міщанського району.

За словами активіста, йому набридло те, що влада "надуває" росіян у всіх сферах життя. Він також виступає проти висунення Володимира Путіна на черговий президентський термін.

Популярні новини зараз
Дайте "тюбику" чорної ріпи, не пустуйте з дзеркалом і помахайте гракам: що обов'язково потрібно зробити 26 вересня У Дагестані протести набирають обертів, жінки відбили першого затриманого призовника, лунають постріли Хто отримає збільшені пенсії з 1 жовтня: названо конкретні суми та категорії осіб Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Про свою першу акцію і про те, що він очікує від неї та про подальші дії Віктор Пашин розповів напередодні перформансу журналісту Радіо Свобода.

За словами художника, він вирішили встати на шлях акціоніста тому, що є прихильником правового суспільства. За його словами, він відчув посилення всього того, що йому не подобається:

"Я відчув посилення всього того, що мені не подобається. Це рух у бік від демократії. Я прихильник правового суспільства, де все вирішується в рамках закону. А коли у нас, наприклад, 99,6% кримінальних справ, що дійшли до суду, закінчуються обвинувальними вироками, це означає, що у нас немає можливості захищатися в суді. Система абсолютно протилежна тому, якою вона має бути. Мені це не подобається, і чим далі, тим більше. Плюс мені не подобається те, що Путін знову йде на вибори і, відповідно, збирається продовжити формування цієї системи".

Художник переконаний, що в найближчому майбутньому в Росії мають відбутись політичні зміни, але для цього має дещо статися:

"Для цього має змінитися громадянську свідомість - це те, на що я намагаюся впливати в міру своїх сил. Природно, я не очікую, що я зроблю акцію і що-небудь раптово зміниться. Але щось має по трохи змінюватися з підвищенням громадянської свідомості. Я думаю, що чим більше буде таких людей, тим більшим буде градус громадянської самосвідомості. Хоча б невелика частина суспільства повинна почати проявляти активність або хоча б перестати дивитися на те, що відбувається мовчки".

Як повідомляв портал "Знай.ua", кремлівські пропагандисти залякують росіян, змушуючи йти на вибори Путіна.