Новітній російський комплекс радіоелектронної боротьби СБ-636 "Свет-КУ" зафіксували у Сирії місцеві жителі і виклали фото у Twitter.

Як передає "Інформаційний спротив", ця техніка призначена для оцінки електромагнітного оточення, пошуку, виявлення і експрес-аналізу радіовипромінювання. Вона також допомагає визначити їх розташування і джерела в ДВЧ, УВЧ діапазонах при спільній роботі з аналогічними стаціонарними і мобільними комплексами технічного контролю та радіотехнічної розвідки.

Комплекс створило ВАТ "СТЦ", а на озброєння російська армія прийняла його в 2012 році.

Дещо раніше ця техніка вже "засвітилася" на окупованому Донбасі. Її бачили в районі населених пунктів Сміливе, Кіровськ і Первомайськ. Таким чином, з’явився ще один незаперечний доказ того, хто стоїть за підтримкою терористів на сході України. Зрозуміло, що керували комплексом аж ніяк не донецькі шахтарі.

На думку оглядачів, Росія відправляє до Сирії подібне устаткування не стільки для підсилення ефективності своїх військ, скільки для реклами техніки в бойових умовах, сподіваючись у майбутньому на нові вигідні контракти з виробництва та продажу озброєння за кордон.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", стало відомо про поставки Росією великих партій озброєння до Венесуели.