Департамент культури і туризму Вологодської області Росії оголосив про звільнення з 8 червня режисера місцевого драматичного театру Зураба Нанобашвілі, звинуваченого молоденькими актрисами в сексуальних домаганнях. Рішення про розірвання трудового договору прийнято на підставі відповідного пункту 2 статті 278 Трудового кодексу РФ, пишуть росЗМІ.

Згідно з інформацією місцевих видань, слідчі відмовилися порушувати кримінальну справу про зґвалтування і сексуальні домагання щодо Нанобашвілі, хоча і знайшли в поведінці художнього керівника ознаки злочину за статтею Кримінального кодексу "Розпусні дії".

"Склад цього злочину відсутній, так як на момент вчинення зазначених дій дівчата досягли 16-річного віку", - розповіла помічник керівника регіонального слідчого управління Наталія Летенкова. За її словами, кримінальна відповідальність, передбачена статтею 135 КК РФ настає в разі вчинення розпусних дій особою, яка досягла 18-річного віку до особи, яка не досягла 16-річного віку. У зв'язку з цим регіональне управління Слідчого комітету Росії прийняло рішення про відмову в порушенні кримінальної справи.

Популярні новини зараз

Джамала поскаржилася на відпочинок у Єгипті: "Зранку - кофта. Ввечері - куртка"

Учасників "МастерШеф" змусили приготувати шедевр, поки горить маленька свічка: закінчилося сльозами та істерикою

Футболіст Олег Данченко вперше прокоментував смерть дружини: не може змиритися з втратою

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Показати ще

Зазначається, що 1 червня чотири дівчини звинуватили Нанобашвілі в сексуальних домаганнях. За словами 17-річної актриси-початківця, в середині квітня її і її однокурсницю художній керівник під час індивідуальної репетиції чіпав "за груди, попу, за низ живота", а потім наказав їм, зокрема, "чіпати через штани його член". Після цього він, за словами студенток, торкався їх інтимних частин тіла під одягом.

Крім того, ще одна 21-річна дівчина розповіла журналістам, що в 2015 році Нанобашвілі її зґвалтував. Про сексуальні домагання з боку режисера заявила також акторка Ольга Мацкевич, яка працювала в драмтеатрі з 2010-го по 2012 рік.

Між тим, місяць тому було скасовано урочисте вручення режисерові свідоцтва про присвоєння звання Заслуженого артиста Росії, яке повинен був проводити губернатор області. Як пояснили Нанобашвілі, з-за скандалу вручення відбудеться пізніше "у більш камерній обстановці".

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Вайнштейну висунули перші звинувачення.