Під час анексії Криму Кремль витратив більш ніж 19 млн доларів на фінансування кібервійськ, в які входило більше 600 осіб, котрі постійно коментували статті, писали блоги і проводили діяльність у соціальних медіа.

Про це заявив американський аналітик Майкл Голловей у своїй статті "Як Росія перетворила соцмедіа в Криму на зброю" для військового видавництва США Realcleardefense.

За словами аналітика, метою росіян було "змінити думку громадськості та міжнародної спільноти, перекрити голоси дисидентів в онлайн-медіа, створити враження, що населення підтримує анексію".

Щоб цього досягти, ці російські "зелені чоловічки соцмереж" поширювали серед проросійського населення чутки, які сіяли ненависть і страх. Потім ця ненависть переходила в акти насильства, констатує Голловей.

Аналітик зазначив, що російські інтернет-війська розповсюдили ряд брехливих історій, щоб розділити населення. Однією з таких чуток була придумана історія про спалення людей під час пожежі в Одесі.
Вона найбільше поширилася серед користувачів мережі "ВКонтакте" - 5000 розповсюджень за 24 години.

Росія генерувала фейки, брехливі блоги, вірусні відео, якими намагалась вплинути як на старше покоління, так і на молодь на півострові. Для цього використовувались і традиційні, і соціальні медіа в Криму.

В той же час, зазначає Майкл Голловей, Росія заблокувала роботу українських урядових сайтів у Криму, на новинні сайти здійснювалися напади, комунікація ВМС України придушувалася. Все це створило інформаційний вакуум у регіоні, і прихильники анексії швидко завоювали інформаційну перевагу, що дозволило Росії зменшити витрати на анексію півострова.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні заборонили російські соцмережі.

Популярні новини зараз

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Могилевська зі сльозами звернулася до покійного Чапкіса: "Спасибі за наше весілля"

Помер хореограф і суддя шоу "Танці з зірками" Григорій Чапкіс

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Показати ще