Доповідь комітету з питань науки, космосу та технологій Палати представників Конгресу США інформує про те, що Росія використовувала соцмережі, щоб вплинути на енергетичний ринок США. Про це повідомляє ВВС Україна.

"Цей звіт показує, що російські агенти створили та поширювали пропаганду на американських платформах соціальних мереж, очевидно, намагаючись впливати на енергетичний ринок США. Росія виграє від посилення суперечок про виробництво енергії у США", – наголосив голова комітету Ламар Сміт.

Причиною такої активності Росії він назвав зростання експорту американських енергоносіїв до країн Європи, що робить їх менш залежними від російських енергоносіїв та взагалі зменшує вплив Росії в регіоні.

"Саме тому російські агенти намагалися маніпулювати думкою американців щодо трубопроводів, викопного палива, фрекінгу (технології гідравличного розриву пласта для видобутку еноргоносіїв, - ред.) та кліматичних змін", – наголосив пан Сміт.

Популярні новини зараз
Євген Клопотенко з "МастерШеф" винайшов заміну шаурмі і чебурекам: "Два роки мріяв" "Харошиє русскіє" хочуть отримати спеціальні посвідки: "Зробити нічого не можуть" Окупанти не полишають спроб форсувати Сіверський Донець — виходить знову "Чорнобаївка" Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

У доповіді наголошується, що з 2015 по 2017 роки в соцмережах Twitter, Facebook та Instagram з'явилися понад 9 тисяч російських постів та твітів щодо американської енергетичної політики.

Повідомляється, що тільки у Twitter 4% неправдоподібних облікових записів були присвячені енергетиці та кліматичним змінам.

"Росія експлуатувала американські соціальні мережі, щоб дезорганізувати американські енергетичні ринки та впливати на внутрішню енергетичну політику", – говориться у висновках доповіді.

Розслідування впливу Росії на американський енергетичний ринок комітет з питань науки, космосу та технологій Палати представників Конгресу США розпочав у липні 2017 року.

Тоді конгресмен Ламар Сміт направив листа до Міністерства фінансів США з проханням розслідувати заяви про втручання Росії в енергетичний ринок США через таємне фінансування радикальних екологічних груп, які протидіяли видобутку корисних копалин.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", Хіларі Клінтон, екс-держсекретарь США закликала Дональда Трампа, нинішнього главу Білого дому діяти адекватно російській загрозі, яка продовжує нависати над усім світом.

"Я кажу це як колишній державний секретар і як американець: росіяни продовжують наступати. Наші професіонали в розвідці просять Трампа діяти. Він так і буде продовжувати ігнорувати це і капітулювати, чи все ж захистить нашу країну?" - зазначила колишній держсекретать США .

Також Клінтон прикріпила до повідомлення посилання на публікацію The Washington Post. У ній йшла мова про слухання керуючого Кібер-командуванням США адмірала Майкла Роджерса, які проходили в Конгресі.