Русскій мір у всій красі: Путін вирішив розсварити болгар з македонцями

поділитись
Свідомо чи ні, Кремль витягнув на світ старий конфлікт

Російський президент Володимир Путін у кращих традиціях "руского міра" вирішив присвоїти македонцям частину болгарської історії, болгар це, цілком прогнозовано, обурило.

Це сталось на зустрічі Путіна з президентом Македонії Георге Івановим, повідомила міністр закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва на своїй сторінці у "Facebook".

Так на зустрічі Путін заявив, що "кирилиця прийшла до нас з македонської землі", на що македонський президент зазначив, що "Кирило і Мефодій – духовні вчителі македонського народу".

"Давайте зробимо декілька уточнень. Створення писемності стало можливим з волі та участі болгарської держави, невипадково болгарський правитель Борис Перший присутній у всіх староболгарських книгах як цар Борис Михаїл Хреститель – який приніс віру і писемність", - написала міністр.

"Не може не тішити, що тепер глави і інших держав взаємно вітають з світлим болгарським святом, що безсумнівів, признає вклад в європейську і світову культуру нашої країни, де була створена кирилиця і звідки вона розповсюдилась на інші країни та народи", - наголосила Захарієва.  

Нагадаємо, що брати Кирило і Мефодій народились у Салоніках, тобто у тій частині Греції, яка називається Македонія і за походженням є болгарами (інша, менш популярна версія, слов'яномовними греками). Сучасна кирилиця базується на ранній кирилиці, що була розроблена  у Болгарському царстві у 9 столітті.

Власне, македонське питання – улюблена тема холіварів між Грецією, Болгарією та колишньою югославською республікою Македонія, починаючи ще з 19 століття. Так греки вважають, що македонці присвоїли собі їхню історичну назву (нічого не нагадує?), столицею грецької Македонії є друге за величиною грецьке місто Салоніки, тому Греція відмовляється визнавати за Республікою Македонія право називатись Македонією. Болгари ж вважають самих македонців власне болгарами, а їхню мову – діалектом болгарської.

Як повідомляв "Знай.ua", Путін повіз Макрону чергові байки про "жахи" в Україні.

Автор матеріалу: 
Ульяна Кононенко
Теги: 
історія,Болгарія,русскій мір,Путін,Македонія
Ростовську пенсіонерку, яка підкидає сусідам фекалії, зняли на відео
0
0
00:40 21.04.2018
Російські попи після "Мурки" матимуть де розслабитись
0
0
23:00 20.04.2018
Вона вразила світ новим міфом Кремля
0
0
21:59 20.04.2018
Російський інженер загинув від тортур у СІЗО
0
0
20:26 20.04.2018
Вас вразить ідея російського лоукоста
0
0
19:55 20.04.2018