Закон, який дозволяє визнавати закордонні ЗМІ іноземними агентами, працює в Росії місяць, у списку вже дев'ять редакцій. Тепер Держдума вирішила розширити положення цього закону: іноземним агентом можна буде визнати не тільки компанію, але і фізичну особу.

Про це повідомляють РосЗМІ.

У новому законопроекті сказано, що будь-яка людина може бути визнана ЗМІ — іноземним агентом, якщо виконані дві умови:

він поширює інформаційні матеріали,

він отримує гроші з іноземних джерел.

Популярні новини зараз

Доросла "бджілка" Аліна Гросу вдарилась у самокритику: "Я сама по собі є-бо-бо"

Дружина Віктора Павлика показала, в чому плюси чоловіка 50+: оце так сосиска!

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще

Ніяких інших додаткових критеріїв і пояснень, як будуть шукати таких ЗМІ-людей, немає. У Держдумі підтвердили, що такими ЗМІ можуть бути визнані як іноземці, так і росіяни.

Після оголошення іноземним агентом людина повинна буде створити юридичну особу для взаємодії з Мін'юстом. За відмову загрожує блокування.

Це остаточно руйнує правовий статус ЗМІ в Росії. За чинним законом засобом масової інформації може бути тільки газета, сайт, телеканал чи радіостанція.

Прийняті в листопаді поправки вже дозволили додати в цей список будь-які іноземні "структури". Тепер у російському законі хочуть прописати, що за рішенням Мін'юсту будь-яка окремо взята людина може прирівнюватися до повноцінної редакції, а його повідомлення в Інтернеті стануть "матеріалами іноземного засобу масової інформації".

Причому, як і у випадку зі ЗМІ — іноземними агентами, нових прав у такої людини, судячи з усього, не з'явиться. Будуть тільки нові обов'язки: звітність перед Мін'юстом та маркування повідомлень.

Нагадаємо, в анексованому Росією Криму пройшов мітинг пенсіонерів, учасники якого вимагали припинити "український геноцид".

Крім того, на думку публіциста і телеведучого Дмитра Джангірова, у питанні обміну полоненими між Києвом і невизнаними республіками настає момент істини, а сам обмін стане точкою відліку для запуску плану з мирного врегулювання на Донбасі.

Дивіться сюжет про закони

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", кінець світу точно буде.