Влада Норвегії збирається залучити до програми лікування від наркозалежності своєрідні методи – хворим будуть видавати герої. Про це повідомив міністр охорони здоров'я країни Бент Хойї.

Легалізація героїну у Норвегії: подробиці

Чиновник вже звернувся в управління охорони здоров'я країни з проханням скласти список найбільш підходящих кандидатів для участі в програмі лікування з використанням героїну.

"Ми хочемо допомогти залежним людям, до яких важко достукатися, тим, хто не підпадає під дію реабілітаційної програми, і хто може зазнавати труднощів при (стандартному - ІФ) лікуванні", - пояснив він.

Припускають, що уряд може ввести в експлуатацію нову лікувальну практику в 2020 або 2021 році. Хойе раніше виступав за більш лояльне ставлення уряду до людей, що страждають від наркозалежності.

Популярні новини зараз
Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста Закінчення опалювального сезону: експерт закликає робити це вже зараз Зима ще не відступила - наприкінці березня на Україну чекають сильні снігопади Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите
Показати ще

"Ми повинні проявляти повагу по відношенню до залежним людям і йти їм на зустріч за допомогою охорони здоров'я, а не карати і засуджувати їх".

Цікаво, що саме Норвегія стала першою скандинавською країною, яка проголосувала за декриміналізацію заборонених речовин.

"Це знак серйозних змін. Нам потрібно витратити багато сил, щоб переключитися з покарання на допомогу", - заявив представник соціалістів Ніколас Вілкінсон.

Нові правила набудуть чинності не відразу. Спочатку владі Норвегії належить розробити закони, які регулюватимуть зберігання наркотичних речовин. Згідно з даними Європейського центру моніторингу наркозалежності, у 2017 році 8,6% норвежців у віці від 16 до 34 років вживали марихуану, 2,2% - кокаїн, 1,2% - MDMA. Першою декриміналізацію наркотиків оголосила Португалія у 2001 році. Скептики прогнозували зростання наркозалежності в країні, проте вийшло інакше.

У період з 2001-го по 2012 рік смертність від передозувань в Португліі скоротилася з 80 до 16 випадків на рік, а кількість нових випадків зараження ВІЛ через шприц - з 1016 до 56. Такі зміни соціологи пов'язують з тим, що наркомани, які перестали боятися кримінального переслідування, стали частіше звертатися за допомогою.

Дивіться: Петербурзький кандидат в депутати виступив за легалізацію наркотиків

Нагадаємо, у Великобританії вже восени 2018 року збираються легалізувати медичні препарати з вмістом марихуани.

Як повідомляв Знай.ua, зірка "Дом-2" розповів про лікування від наркозалежності.

Також Знай.ua писав, мешканка США звернулася до пожежних через єнота, який втратив здатність рухатися після вживання марихуани.