Японська компанія Eco Marine представила проект кораблів, які б використовували для руху одночасно як сонячну енергію, так і енергію вітру.

У своїй розробці японці хочуть об'єднати звичні вітрила з сонячними батареями. Велика кількість особливих сонячних панелей, згідно з проектом, встановлюється на борту судна і з'єднується із загальною енергомережею корабля, добуваючи і запасаючи енергію. Крім того, ці ж панелі будуть використовуватися під час плавання, виконуючи роль вітрил, коли є попутний вітер.

У 2018 році Eco Marine планує провести ряд випробувань своєї технології «сонячних вітрил» на невеликих вантажних кораблях, повністю замінивши собою звичні джерела живлення цих морських суден. Випробування триватимуть протягом 12-18 місяців, і в процесі буде виявлено, скільки енергії руху можна отримати з таких вітрил і яка кількість сонячних панелей потрібно на них розмістити, щоб досягти максимальної ефективності.

Однак є й проблема, яка може встати на шляху поширення екологічно чистого водного транспорту. Справа в тому, що перехід на відновлювану енергію для судноплавних компаній на даний момент є невигідним з економічної точки зору. Тому фахівці Eco Marine планують здешевити виробництво «сонячних вітрил» так, щоб вони змогли конкурувати з «звичайними» джерелами енергіями, зробивши сонячні панелі конкурентноздатним рішенням.

Популярні новини зараз
Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам
Показати ще

Дивіться: Сонячні вітрила в дії

Ранїї портал "Знай.ua" повідомляв про те, що космонавти зняли унікальну панораму Марса на камеру.