Жителі російського села Дувановка, що в Омській області, пропонують віддати її під управління сусіднього Казахстану.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Відомо, що таку пропозицію вони висловили через плачевну ситуацію в селищі.

Останні 17 кілометрів до Дувановки йде дорога без асфальту, по якій можна проїхати лише коли бруд замерз або засох.

"Нема ні дороги, ні магазину, ні школи, ні води, ніх*ра нема. Кинули нас тут напризволяще", - скаржаться місцеві жителі.

На зустрічі з чиновниками з райцентру місцевий активіст Сергій Малий недавно запропонував приєднати село до сусіднього Казахстану. Яке життя по той бік кордону, він толком не знає, але впевнений: гірше вже точно не буде.

Популярні новини зараз

"Жіночий квартал" виконав Гімн України на футбольному полі, фанати не оцінили: "Найгірше в історії"

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

"Кажу, може простіше до Назарбаєва приєднатися? Може там краще буде, і він нам допоможе і дороги зробити і все на світі?" - заявив головний місцевий активіст.

За його словами, місцеві жителі скаржаться на роботу пошти, віддаленість школи і екстрених служб.

"Місцеві кажуть: накипіло у всіх. Пошта працює з перебоями, а екстрені служби можна чекати годинами, якщо вони взагалі доїдуть. У Леонова недавно згорів сарай - так пожежники з райцентру встигли тільки на попелище", - пояснив Малий.

Також жителі Дувановки намагаються домогтися, щоб в селі запрацював хоча б один магазин або щоб за продуктами їм дозволили ходити в сусідній Казахстан.

Раніше сусіди з Росії та Казахстану спокійно їздили один до одного в гості, але сьогодні в районі кордон на замку, відзначає видання.

Варто відзначити, що раніше в ефірі російського пропагандистського телеканалу відкрито заговорили, що наступною ціллю агресії Росії може стати Казахстан.

В програмі відомого пропагандиста Володимира Соловйова з претензіями говорили про "казахізацію Казахстану" через відмову від кирилиці, звернув увагу публіцист і блогер Олександр Тверській.

"Адже це вже не перший раз, коли Казахстан проявляє таку розмиту позицію. Ми щось не знаємо про наші відносини з Казахстаном, раптом десь пробігла чорна кішка? Чи нам чекати, що наступний Майдан пройде в Казахстані, щоб його відірвати від Росії? Може, древня казахська мова була написана латиницею? При всій повазі до казахського народу, там начебто не було зафіксовано латиниці", - заявив Соловйов на федеральному ТБ.

На думку Тверського, такі висловлювання є "тривожним сигналом" для жителів Казахстану.

"З цієї риторики все і починається. Передвоєнні пропагандистської штампи був озвучені на всю країну. Десяткам мільйонів людей цією фразою про "казахізацію" заронили зерно. Накочені до межі лжепатріотизмом, ненавистю і ксенофобією, за своєю природою несхильні до поваги чужих кордонів (у всіх сенсах), до гуманності і критичного мислення, що живуть за поняттями, вони сто відсотків відчули запах крові і жагу до наживи", - написав він.

"Так і бачу вже це: "дійдемо до Астани!". Ненавиджу", "Латиниця була до 1941 року. Потім казахську на кирилицю перевели", "Не щастить Росії з сусідами. То українці починають ось цю ось саму українізацію, то грузини, то молдовани, то балтійці, тепер ось казахізацію якусь почали, хто б міг подумати", "От ніяк не зрозумію, на якій підставі Росія взяла на себе право вирішувати долі інших народів? У себе б розібралися і повирішували... Народ жебракує, напівголодний і напівроздягнений", "Яке їх собаче діло, що було і чого не було в Казахстані?", - прокоментували пропагандистські висловлювання в соціальних мережах.

Сейчас внимательно. По федеральному ТВ в пропагандисткой передаче Соловьева от одного депутата прозвучало о "казахизации Казахстана", а на видео уже фрагмент, где сам оборзевший Соловьёв с ехидной ухмылочкой говорит о "великом казахском народе", о возможном Майдане, намекая, что не стоит отворачиваться от России, а то будет, как в Украине и о том, что в Казахстане никогда не было латиницы. На фоне слышен комментарий одного из гостей: "там вообще языка не было". Узнаёте? С этой риторики всё и начинается. Предвоенные пропагандисткие штампы был озвучены на всю страну. Десяткам миллионов человек этой фразой про "казахизацию" заронили зерно. Накаченные до предела лжепатриотизмом, ненавистью и ксенофобией, по природе своей несклонные к уважению чужих границ (во всех смыслах), к гуманности и критическому мышлению, живущие по понятиям, они сто процентов почуяли запах крови и жажду наживы. Можно пропустить мимо ушей, мол, мало ли, что они там несут по ТВ. Не мало ли. Они не просто несут, а управляют миллионами тупоголовых россиян и направляют их одну извилину с помощью телевизора в нужное Большому Брату русло. Большой брат в данном случае маленький и плешивый чекист, но сути это не меняет. Просто так в главной геббельсковской передаче ничего не говорится. Они знают своё ремесло. Поэтому, я на месте Казахстана воспринял бы это, как тревожный сигнал и начал бы готовиться, если, конечно, казахи не хотят у себя повторения украинского сценария. Обрубайте пуповину русского мира, пока не стало поздно. Берегите свою независимость. Пресекайте провокации с "притесненным" русскоязычным населением. С утроенной силой ускоряйте "казахизацию" своей страны. Иначе в один прекрасный момент вы обнаружите у себя под окнами русские танки, услышите, что такой страны, как Казахстан "никогда не существовало" и к вам сотнями тысяч попрутся моторолы и гиви - грабить вашу землю, забирать ваши дома, насиловать ваших женщин и нести смерть вашему народу. И не надо спрашивать - зачем это Путину? Надо запомнить, что Путин - это всегда война. И отгораживаться. Иначе придется отстреливаться.

Posted by Александр Тверской on Wednesday, 18 April 2018
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Китай надіслав термінову телеграму Путіну.