За останні декілька місяців принаймні тричі Північна Корея отримувала паливо від російських танкерів. Вантажі передавалися через море і забезпечували для комуністичної держави "рятувальний круг".

За інформацією агентства Reuters, продажі нафти або нафтопродуктів з Росії, другого найбільшого в світі експортера нафти і члена Ради Безпеки ООН, яка має право вето, порушують санкції ООН.

"У цьому році російські судна неодноразово здійснювали переправлення нафтохімічної продукції північнокорейським судам в порушення санкцій", - сказав співрозмовник. Друге джерело, яке незалежно підтвердило існування торгівлі російським судном з Північною Кореєю, заявив, що немає ніяких доказів участі російського уряду в останніх передачах.

"Немає ніяких доказів того, що це підтримується російською державою, але ці російські судна дають "рятувальний круг" північнокорейцям", - розповіло джерело.

Два джерела посилалися на військово-морську розвідку і супутникові знімки суден, що працюють за межами російських далекосхідних портів на Тихому океані, але відмовилися розкривати додаткові подробиці. МЗС Росії і Російська митна служба відмовилися коментувати питання, чи поставляли російські кораблі паливо північнокорейським судам. Власник одного судна, обвинуваченого в контрабанді нафти в Північну Корею, заперечував будь-яку таку діяльність. Джерела заявили, що, зокрема, під російським прапором передавав паливо північнокорейським судам танкер "Витязь".

Що відомо про лідера Північної Кореї?


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Шалений Кім виступив з провокаційною заявою.