Ще шістьох членів екстремістської секти Аум Сінрікьо, які залишалися в тюрмах після страти лідера секти Секо Асахари, були страчені в Японії. Про це передає Kyodo.

Повідомляється, що їх визнали винними у причетності до атаки з використанням газу зарин в метро Токіо в 1995 році, ще одній атаці з використанням зарину в префектурі Нагано в 1994 році, а також вбивство в 1989 році юриста, його дружини і маленької дитини.

Відомо, релігійна секта "Аум Сінрікьо" була заснована в Японії в 1980-х роках. На території Росії її діяльність була заборонена у вересні 2016 року, а саму організацію визнали терористичною. Тоді ж у Москві і Санкт-Петербурзі пройшли масові затримання її членів.

Спочатку її еклектичне вчення поєднувало принципи буддизму й індуїзму, а потім і апокаліптичні християнські пророцтва.

Популярні новини зараз

Розлучена Аліна Гросу показала нового хлопця: "Поспішати не хочу"

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Злата Огнєвіч завила від самотності напередодні 8-го березня: "Хочу мужика"

8 березня: красиві листівки і привітання у віршах

Показати ще

Асахара читав лекції в університетах і видав кілька книг. До початку 90-х років число його послідовників по всьому світу досягало, за різними даними від 30 до 50 тисяч чоловік.

У 2004 році Секо Асахару і 12 його прихильників засудили до смертної кари. З тих пір вони чекали виконання смертного вироку. Адвокати намагалися оскаржити вирок і дійшли до Верховного суду, але він відмовив їм в апеляції.

У березні 1995 року учасники секти влаштували теракт в метро Токіо, розпорошивши нервово-паралітичну газ зарин. Тоді загинули понад 10 осіб, ще близько шести тисяч постраждали.

Слідство у справі членів Аум Сінрікьо тривало понад 20 років. Всього винними були визнані майже 200 осіб, а 13 з них засуджені до смерті.

Нагадаємо, 6 липня був страчений глава Аум Сінрікьо Секо Асахара (справжнє ім'я - Тидзуо Мацумото), а також декілька його прихильників.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Рівному діє незареєстрована офіційно секта "Коло слухачів", лідер якої називає себе Ісусом Христом. При цьому він вимагає від адептів гроші і забороняє медикаментозне лікування.

Також "Знай.uа" писав, в Україні активізувалися адепти "Білого братства" — секти, прогремевшей на початку 1990-х на всю країну.