В Японії, 6 липня стратили через повішення засновника забороненої в низці країн екстремістської секти "Аум Сінрікьо" Секо Асахару та кілька його послідовників. Про це повідомив телеканал NHK. Пізніше цю інформацію підтвердило міністерство юстиції країни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У 2004 році Секо Асахару (Тидзуо Мацумото) і 12 його прихильників засудили до страти за звинуваченням у причетності до атаки в токійському метрів у березні 1995 року. Тоді в результаті застосування заріна загинули 13 осіб і понад 6 тисяч постраждали. З тих пір вони чекали виконання смертного вироку.
Адвокати намагалися оскаржити вирок, і дійшли до Верховного суду, але він відмовив їм в апеляції. Слідство у справі "Аум Сінрікьо" тривало понад 20 років. Співрозмовники NHK розповіли, що в останні кілька років Мацумото відмовлявся зустрічатися з членами своєї сім'ї або адвокатами.
Як повідомляється, влада планувала стратити одночасно всіх засуджених до страти у справі "Аум Сінрікьо", однак від цього було вирішено відмовитися через критики з боку світової спільноти, яка засуджує страти в Японії.
З 2010 року, коли в Японії закінчився мораторій на смертну кару, в країні щорічно стратили не більше восьми осіб. Вирок завжди приводиться у виконання через повішення.
Нагадаємо, релігійна секта "Аум Сінрікьо" була заснована в Японії в 1980-х роках. Її чисельність за різними даними становила від 30 до 50 тисяч чоловік. На території Росії її діяльність була заборонена у вересні 2016 року, а саму організацію визнали терористичною. Тоді ж у Москві і Санкт-Петербурзі пройшли масові затримання її членів.
Назва "Аум Сінрікьо" означає "Вища істина" або "Вчення істини".
Спочатку її еклектичне вчення поєднував принципи буддизму й індуїзму, а потім і апокаліптичні християнські пророцтва.
Засновник секти Секо Асахара (справжнє ім'я - Тадзуо Мацумото) оголосив себе одночасно Христом і першою людиною, що досягла просвітлення, після Будди.
Секта отримала офіційний статус релігійної організації у Японії в 1989 році. Число послідовників стрімко зростала по всьому світу.
Асахара читав лекції в університетах і видав кілька книг. До початку 90-х років число його послідовників по всьому світу сягала десятків тисяч людей.
У 2000 році секта відродилася під іншою назвою - "Алеф".
Як повідомляв портал "Знай.uа", страшна історія, яку зважилася розповісти Крістін Бэбин, бере свій початок у далекому 1968 році, коли мати дівчинки стала послідовницею вчення нікого Девіда Брандт Берга, простіше кажучи, вступила в секту.