Двометрову статую, створену приблизно в XII-XIII столітті знайшли археологи з дослідного інституту Сінгапура під час розкопок у храмовому комплексі Ангкор-Ват у Камбоджі.

Як передає Associated Press, її виявили на глибині 40 сантиметрів.

Експерти, оглянувши статую, припустили, що вона могла виконувати функцію захисту біля входу у госпіталь. Після додаткового вивчення знахідки її перевезуть у музей, де скульптуру зможуть побачити всі бажаючі.

Індуїстський храмовий комплекс Ангкор Ват присвячений богові Вішну і є однією з наймасштабніших культових споруд в історії людства. Нині його площа – 200 кв.км, проте дослідники кажуть, є всі підстави вважати, що раніше він займав територію у три тисячі квадратних кілометрів, а його населення становило до півмільйона людей.

 У складі містобудівного комплексу Ангкор включений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2015 році МЗС Камбоджі різко відреагувало на плани індійського релігійного фонду спорудити копію храма Ангкор-Ват і навіть надіслало ноту протеста Індії.

Популярні новини зараз

Похід до туалету обернувся для жінки жахливими ранами: "Причаїлася в унітазі"

Львів'янин з трояндами став на одне коліно в центрі міста, романтика зашкалює: "Будеш моєю дружиною?"

Молоденька дружина Віктора Павліка розпустилася після весілля: принади без ліфчика побачили всі

Спортивна донька Ющенка у червоному купальнику заткнула за пояс Памелу Андерсен – Малібу чекає

Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", німецькі та єгипетські археологи в районі Матара в Каїрі виявили унікальну статую фараона Рамзеса II.