14 липня Франція відзначає День взяття Бастилії, цього року участь в урочистостях також бере президент США Дональд Трамп.

Святкові заходи у Парижі на честь Дня взяття Бастилії у п'ятницю, 14 липня, розпочались проїздом президента Франції Еммануеля Макрона у відкритому автомобілі Єлисейськими полями.

Після цього там відбувся військовий парад, у якому взяли участь понад 3700 військових, 200 одиниць техніки та 63 літаки.

Цього року почесним гостем на заходах є президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, який перебуває з візитом у Парижі.

Макрон запросив главу американської держави та його дружину Меланію Трамп до Парижа, оскільки у святковий день також згадується вступ США у Першу світову війну сто років тому.

Популярні новини зараз

Добра горила познайомила людського малюка зі своїм дитинчам: мама зняла унікальний випадок на камеру

Андрія Данилка помітили в Росії, але Вєрка Сердючка все заперечує: "Вчора в Сочі був"

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Двері доведеться відкрити: українцям нагадали про масову повірку показників газових лічильників

Показати ще

Тоді американські військові воювали на боці Франції проти кайзерівської Німеччини. Із США для участі у військовому параді до Парижа прибули 200 військових.

Взяття Бастилії вважається початком Великої французької революції. Офіційно свято було встановлено у 1880 році. З тих пір штурм фортеці вважається символом згоди та єднання французької нації, а День взяття Бастилії фактично є Днем незалежності країни.

Як повідомляв портал "Знай.uа", саме сьогодні, у Франції відзначають одне з найважливіших державних свят – День взяття Бастилії. Ще в 1789 завдяки взяття цієї фортеці народ Франції проголосив Першу республіку вільних громадян. Їх гаслом було всього три слова: свобода, рівність і братерство.