Президент США Дональд Трамп у ході обговорення з сенаторами проблем міграції заявив, що країні не потрібні переселенці з "країн-смердючих дір" ("shithole countries"). Його слова викликали міжнародний скандал і хвилю звинувачень у расизмі. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Заява Трампа адресована мігрантам із Гаїті та африканських країн. Він запропонував замість них залучати більше мігрантів із таких місць, як Норвегія.

Людина, присутня на зборах, процитувала ще одну заяву Трампа: "Навіщо нам ще більше гаїтян? Виженіть їх".

Заява президента отримала величезний резонанс. Представництво США з прав людини назвало заяви Трампа "шокуючими, ганебними" і "расистськими".

"Немає іншого слова, щоб описати це, крім як "расизм". Не можна називати "гадюшниками" цілі країни і континенти, чиє населення не біле і тому небажано", - відреагували в офісі Верховного комісара ООН з прав людини.

Посол Гаїті в США назвав коментарі Трампа "сумними" і заснованими на "вимислах і стереотипах, а не на фактах". Посол також підкреслив, що заява Трампа зроблена в трагічну для Гаїті дату - восьму річницю руйнівного землетрусу 2010 року, жертвами якого стали понад 200 тис. осіб.

Уряд Ботсвани назвав слова Трампа "негожими і расистськими" і закликав посла США зробити заяву про неприпустимість застосування до націй і країн слово "shithole".

В адміністрації президента США також прокоментували заяву Трампа.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін на зустрічі із главредакторами російських ЗМІ заявив, що США нібито бажають бачити головою Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального в числі керівників Російської Федерації.

Крім того, в Голосіївському районі Києва поліція затримала власника фальшивого обмінного пункту валют.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", журналіст розкрив підступний план Путіна.