Глави зовнішньополітичних відомств Греції та Македонії Нікос Котзіас і Нікола Дімітров 17 червня підписали угоду про нову офіційну назву Македонії.

Про це стало відомо завдяки повідомленнями європейських ЗМІ.

Так, церемонія підписання відбулася на кордоні країн у присутності прем'єрів обох держав, глави європейської дипломатії Федеріки Могеріні, спецпредставника ООН Метью Німіца та інших високопоставлених осіб.

Угода дозволяє завершити багаторічну суперечку між Афінами та Скоп'є. Грецьку сторону не влаштовувала назва республіка Македонія, так як, на її думку, вона була дуже співзвучна з грецькою областю Македонія. Згідно з домовленістю, новою офіційною назвою країни буде Республіка Північна Македонія.

Популярні новини зараз

Пальчевський передбачив результат зустрічі Зеленського "нормандському форматі": "Путіна направити в русло..."

Одіозний Міхалков відмовив Пугачовій: "Ти спочатку стань..."

Слідом за Началовою і Фріске пішла з життя ще одна зірка "Останнього героя": хвороба мучила довгі роки

Містика серіалу "Свати": слідом за улюбленцем Іваном Будько Квартал 95 втратив ще одну зірку кіно

Показати ще

Планується, що угода набуде чинності протягом шести місяців. Її ще має ратифікувати парламент Македонії, потім питання про назву країни буде винесено на референдум. Нарешті, владі Македонії потрібно буде визначити, чи не порушує конституцію перейменування країни. Після завершення всіх цих процедур угоду буде передано на затвердження грецькому парламенту.

Рішення про перейменування викликало невдоволення в грецькому суспільстві. Особливо сильно воно виявилося в Салоніках - столиці регіону Греції, який називається Центральна Македонія. Багато греків, незадоволені збереженням слова "Македонія" в назві держави, вважають, що сусідня країна хоче "узурпувати" історію стародавньої Македонії, у якій правив легендарний Олександр Македонський. Вони переконані, що угода між Афінами і Скоп'є є прикладом слабкості грецьких чиновників, які вирішили поступитися.

Після розпаду Соціалістичної Федеративної республіки Югославії в 1991 році Македонія увійшла до ООН під офіційною назвою Колишня югославська республіка Македонія, незважаючи на те, що в конституції країни назва країни була зазначена як Республіка Македонія. Проти такої назви виступала Греція, один з регіонів якої також називається Македонією. При цьому на грецьких картах ця держава називалася Скопією за назвою його столиці Скоп'є.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Генсек НАТО Йенс Столтенберг та глава дипломатії ЄС Могеріні підкреслили, що підтримують домовленість офіційних Афін і Скоп'є про нову назву Македонії.