Країни-учасники угоди уклали домовленість про вільний рух товарів, послуг і технологій, і вихід США зі Транстихоокеанського торговельного партнерства (ТТП) не завадив підписати документ. Про це повідомляє "Кореспондент".

Згідно інформації, міністри закордонних справ 11 країн Азії і Америки в четвер, 8 березня, підписали в столиці Чилі угоду про ТТП.

Документ, який отримав назву "Всеосяжна і прогресивна угода для транстихоокеанського партнерства", передбачає ліквідацію або зниження мит на промислові та сільськогосподарські товари у всьому блоці з 11 країн: Австралії, Брунею, В'єтнаму, Канади, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Перу, Сінгапуру, Чилі та Японії.

Разом вони становлять до 13,5% від світової економіки, в цілому в цих країнах проживають 480 млн чоловік.

Переговори про Транстихоокеанське партнерство тривали кілька років. Колишній президент США Барак Обама активно виступав за створення цього союзу.

Популярні новини зараз
Ухилянтів дістануть з-під дивану: які методи запровадила поліція Відстрочки від мобілізації чекають великі зміни: студентам – приготуватися Від мобілізації в Україні захистили нові категорії: кого не забере ТЦК Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни
Показати ще

Проте новий глава Білого дому Дональд Трамп відразу після вступу на посаду оголосив про відмову Вашингтона брати участь у ТТП, так як воно, на його думку, погано враховує інтереси і не відповідає політиці "Америка перш за все".

Замість участі в ТТП США взяли курс на двосторонні договори з кожною з країн-учасниць партнерства. Члени Транстихоокеанського партнерства сподіваються, що в майбутньому США переглянуть свою політику і увійдуть до ТТП.

Раніше, зв'язок Кремля і адміністрації президента Сполучених Штатів Дональда Трампа зуміли довести: докази зібрав спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

Нагадаємо, прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що захист президента США Дональда Трампа виграв справу проти зірки фільмів для дорослих Стефані Кліффорд, більш відомої під псевдонімом Стормі Деніелс.

Крім того, у відповідь на наміри президента США Дональда Трампа ввести 25% мито на ввезення сталі, в Єврокомісії пропонують ввести аналогічні мита на ряд американських товарів.

Також, у Держдепі США прокоментували "санкції" проти Польщі через скандальний закон про інститут національної пам'яті. Стурбованість з приводу закону є, але заборона на зустрічі на вищому рівні не вводилася, а інформація про припинення співпраці є неправдивою.

Дивіться сюжет про США

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", остання зірка Америки затьмарила вручення Оскара.