У Мережі оприлюднили нове відео, на якому знято затримане українською Державною прикордонною службою у водах Азовського моря російське риболовецьке судно "Норд". Про це написав фотограф Ян Доброносов у Facebook.

Він нагадав, що до окупації Криму Росією "Норд" належав Україні.

Нагадаємо, українські прикордонники протягом 10 днів тримали російських порушників під вартою.

Відомо, що весь екіпаж російського риболовецького судна "Норд" відпущено на свободу, тільки капітан залишився під вартою.

25 березня в Азовському морі співробітниками української прикордонної служби було затримано, а потім заарештовано російське судно "Норд". Екіпаж звинуватили в порушенні морських кордонів.

Популярні новини зараз

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Крім того, українська прокуратура заарештувала російське судно в рамках справи про "видобуток природних ресурсів у берегів Криму". Судно знаходиться в порту міста Южне Одеської області.

Судячи з Facebook генпрокурора України Юрія Луценка, йдеться про судно Seabreeze російської компанії Trans Maritime Services. Варто відзначити, що наприкінці березня українські прикордонники затримали кримське судно "Норд".

Прокуратура України звинуватила капітана Володимира Горбенко в "порушенні порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї". Його заарештували на два місяці з правом внесення застави.

Інші члени екіпажу пройшли допит у СБУ і вже відпущені, але не можуть перетнути кордон ыз Кримом, оскільки прикордонна служба України вважає їх українськими громадянами без необхідних для цього документів.

Радник Державної прикордонної служби України Олег Слободян проінформував громадськість про те, що мова йде про українських громадян, які проживають на тимчасово окупованій частині території країни - Криму.

Слободян наголосив, що члени екіпажу "Норду" не будуть насильно утримувати на українській території з гуманітарних міркувань - треба повернутися додому, возз'єднатися зі своїми сім'ями. Таким чином вони можуть перетнути адміністративний кордон - але тільки в якості громадян України.

Дивіться сюжет про подію

Задержанное судно "Норд" (в Азовском море) До оккупации Крыма, оно принадлежало Украине, после было отобрано агрессором. В итоге Норд был задержан при ловле рыбы под русским флагом.

Posted by Yan Dobronosov on Saturday, 14 April 2018

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", екіпаж затриманого судна "Норд" гарячково шукає українські паспорти.