У Москві на Красній площі о 10:00 розпочався парад Перемоги. Подивитися його можна онлайн.

Незважаючи на те, що дія приурочена до 73 річниці перемоги над нацистською Німеччиною, для Росії вона є можливістю похвалитися своїм новим озброєнням.

Так, Міноборони Російської Федерації пообіцяв презентувати новітній гіперзвуковий ракетний комплекс "Кинджал", зенітно-ракетні комплекси "Тор-М2", бойові машини "Термінатор", робототехнічні комплекси "Уран-6" і "Уран-9", а також безпілотники, армійські мотовсюдиходи і снігоходи.

У повітряній частині параду повинні брати участь 73 літальних апарата — за кількістю років, що минули з 1945 року. Це екіпажі оперативно-тактичної, далекої, військово-транспортної та армійської авіації.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", у російській столиці пройшла нічна репетиція параду Перемоги.

Російські ЗМІ повідомляють, що в тренуванні піших парадних розрахунків військ Московського гарнізону, механізованої колони військової техніки взяли участь 33 парадних розрахунки піших колон, більше 12,5 тисяч військовослужбовців, понад 150 одиниць озброєння і військової техніки.

"Вперше по Червоній площі пройшли новітні зразки озброєння: бойова машина підтримки танків "Термінатор", робототехнічні комплекси розмінування "Уран-6" і бойовий багатофункціональний комплекс "Уран-9" і безпілотники "Корсар" і "Катран" - повідомляють видання.

Всього в механізованій колоні пройшли понад 120 одиниць техніки (у 2017 році було 114): бронетранспортери "Ракушка", "Бумеранг" і "Тайфун", оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер-М" і стратегічні "Ярс".

Нагадаємо, в Москву прибула техніка, яка братиме участь у параді на честь Дня Перемоги 9 травня. Машини перегнали з тренувального майданчика в підмосковному Алабіно. Відзначається, що в цілому до нового місця дислокації перегнали більше 100 машин, у тому числі бронеавтомобілі "Тайфун" і ракетні комплекси "Ярс".