У створенні політстратегії для консалтингової компанії екс-глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта брав активну участь українець Костянтин Килимник.

Про це повідомляє авторитетне видання Associated Press з посиланням на документи Манафорта.

Стало відомо, що серед величезної купи документів знайшлася стара фотографія 2006 року, Килимник сфотографований у офісі з іншими ключовими особами фірми Манафорта.

За даними видання, в грудні 2004 року Килимник, коментуючи спроби РФ впливати на події в колишніх радянських республіках, зазначив, що Захід "вправніший у сучасній грі, де сприйняття світовою громадськістю важливіше того, що відбувається насправді". Він додав, що Росія зазнає поразки, якщо не навчиться грати".

Популярні новини зараз
Головні новини за 7 червня: росіяни масово труяться сидром, поки люди на лівому березі Дніпра благають про допомогу на дахах Люди з дахів благають про допомогу: воїни ЗСУ з дрона показали пекло на лівому березі Дніпра Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

Завдяки документам стає зрозуміло, що Килимник допомагав Манафорту розробляти стратегії для клієнтів у Росії та Україні. Серед них, зокрема, російський бізнесмен Олег Дерипаска та інші заможні росіяни, тісно пов'язані з президентом Росії Володимиром Путіним.

AP пише, що саме Килимник був ключовим контактом між Манафортом і Дерипаскою. Зараз екс-помічник американського політтехнолога живе в Росії та пов'язаний з російською розвідкою.

30 жовтня 2017 року Манафорта і Гейтса звинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Спочатку їм висунули звинувачення по 12 пунктах, але 23 лютого 2018 року перелік розширили до 32 пунктів. За версією слідства, політтехнологи отримали "десятки мільйонів доларів" під час роботи в Україні. З 2006-го по 2015 роки вони провели через офшори більше $75 млн. Манафорт нібито привласнив понад $30 млн і приховав це від влади США. Гейтс, за версією слідства, відмив більше $3 млн.

За даними американських слідчих, з 2006-го по 2014 рік Манафорт, його "права рука" Рік Гейтс, Килимник та інші брали участь "у багатомільйонній лобістській кампанії в США за вказівкою Януковича, Партії регіонів та української влади". У 2011 – 2014 роках Килимник займався київський офіс компанії Манафорта DMP International.

Як повідомляв портал "Знай.uа" колишній радник американського президента Дональда Трампа Роджер Стоун розповів, що ще в 2016 році він провів зустріч з росіянином, який хотів продати компромат на Хілларі Клінтон за $2 млн.