Піднебесна здавна завжди славилась своїми рекордами. Схоже Китай встановив іще один. Нещодавно відкрили гору, яка можливо виявиться найнижчою у світі. Її висота ледь перетинає позначку в півметра, однак не варто говорити, що це звичайний горбок, все набагато складніше.

Про це пише Esoreiter.

У повіті Шоугуан знайшли так звану гору, верхівка якої височіє над поверхнею землі всього на 60 сантиметрів та має ширину трохи більше метра, однак головна її вага знаходиться під землею. І підземні розміри просто вражають. Гірське утворення в товщі земної кори йде в глибину майже на 50 метрів.

Місцеві жителі назвали об’єкт Цзин і стверджують, що це не що інше, як справжня гора.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль приховувала коханого? Відомий продюсер розкрив карти: "Стали рідними"

Дружина Юрія Ткача застала зірку "Квартал 95" в ліжку в іншою красунею: "Юра, це що?"

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

Заробітчанин присоромив українців за кордоном, правда очі коле: "Дружина спить з третім"

Показати ще

Про неї, мовляв, відомо вже кілька століть, проте західні журналісти тільки зараз дізналися про таке географічному диво.

Гора ця йде як мінімум на 48 метрів під землю, а то і більше, тому на поверхні Землі ми бачимо тільки її вершину. Кажуть, в минулі часи багато хто намагався докопатися до її заснування, проте безуспішно. Місцевий переказ свідчить, що Цзин повинна була стати великою і прекрасною височиною, проте якась дурна жінка справила на неї малу нужду, і ображена гора перестала рости вгору, пішовши вглиб землі.

Місцева влада охороняють Цзин, забороняючи туристам та іншим зайдам людям проводити навколо гори розкопки або відламувати від неї шматочки на пам'ять. Даний об'єкт є порівняно найпопулярнішою пам'яткою для мандрівників з сусідніх населених пунктів. Втім, сюди іноді заглядають туристи і з більш віддалених країв, ось і західні журналісти вже пронюхали про це китайське "диво".

Дивіться, як виглядає найменша гора в дійсності та чому її так шанують місцеві жителі

Як повідомляв портал "Знай.ua", нове дослідження посварило геологів астрономів. Вчені спростували гіпотезу геологів про вік океанів на Червоній планеті. Астрономи впевнені, що водойми з'явилися на поверхні Марсу на 300 мільйонів років раніше, ніж вважалося раніше.