У Китаї в одній з печер провінції Гуйчжоу молодий чоловік трьома ударами ноги зламав вапняковий сталагміт, поповнивши список огидної поведінки китайських туристів . Мінеральне утворення, яке піднімалось з долівки печери, формувалось кілька тисяч років.

Камери відеоспостереження зафіксували вандала, повідомляє The South China Morning Post та оприлюднює відео, на якому видно, як турист збиває сталагміт, фільмуючи це все на камеру мобільного телефону.

За даними видання, поліції не вдалося затримати вандала по гарячих слідах. Зазначається, що подібні випадки відзначаються і в інших печерних заповідниках - в тому числі, в провінціях Шаньдун і Ляонін.

Сталагміти – мінеральні утворення, які формуються в печерах внаслідок того, що мінералізована вода стікає й капає. Саме слово походить від грецького сталагма (Σταλαγμίτης) — крапання. Ростуть сталагміти у вигляді стовпчиків і бурульок знизу вгору. Процес їхнього формування триває не одне століття, а деколи і кілька тисячоліть.

Сталагміт, який збив вандал в печері Гуйчжоу, формувався три тисячі років і мав всього 50 см висоти.

Популярні новини зараз

Модельєр Андре Тан назвав справжніх "убивць стилю" для жіночих ніжок: "Вони вкорочують вам…"

Джамала поскаржилася на відпочинок у Єгипті: "Зранку - кофта. Ввечері - куртка"

24-річна Тіна Кунакі показала, чим краща за Моніку Белуччі - саме за це її покохав Венсан Кассель

Колишня Антіна Мухарського Сніжана Єгорова заявила, що підтримує Путіна: "Нехай СБУ нею займуться"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", в українській печері "Оптимістична", яка знаходиться на Тернопільщині, є сталактити і сталагміти, які зростали десятки тисяч років. "Оптимістичну" внесли до Книги рекордів Гіннеса, як найбільшу у світі.