Про можливість проведення дострокових виборів у Словаччині заяви президент Республіки Андрей Кіска.

За його словами, причина тому – недовіра з боку суспільства у зв'язку із розслідуванням вбивства наприкінці лютого журналіста Яна Куцяка та його нареченої.

Кіска пообіцяв розпочали переговорили з лідерами політичних партій щодо їхнього бачення, як владнати ситуацію, анонсував також новий формат роботи уряду.

Як відомо, напередодні у Словаччині відбулися масові мітинги з вимогою розслідування убивства журналіста. Яна Куцяка та його обраницю застрелили наприкінці лютого, тіла знайшли у їхньому будинку в населеному пункті Велька Мача неподалік міста Трнава.

Популярні новини зараз
Місячне затемнення 16 травня 2022 року: до чого потрібно бути всім готовим, і чим вразить Володимира Зеленського, прогноз астрологині Головне за 15 травня: справжній Арестович, ганьба на Євробаченні від України, хворе кохання Задворного і конкурси з могил у путіна Росіяни образилися на перемогу України на "Євробаченні", а Андрій Бєдняков опустив їх ще глибше: "П****и не брали участь" Автор "Квартал 95" Валерій Жидков зізнався у власному безсиллі: довелося проміняти квартиру на вагон під землею
Показати ще

Журналісту куля потрапила в груди, його дівчині - в голову, правоохоронці називають ймовірною причиною професійну діяльність покійного: він займався розслідуванням італійської мафії на сході та її стосунків із близьким оточенням прем’єр-міністра Роберта Фіцо.

Італійська сторона розглядає причетність великого організованого злочинного угрупування "Ндрангета", що базується на півдні Італії.

3 березня місцева поліція повідомила, що відпустила всіх сімох затриманих італійців у зв’язку з розслідуванням вбивства, серед яких були люди з прізвищами та ініціалами осіб, деякі з котрих є схожими з іменами італійських бізнесменів – фігурантів останнього розслідування Куцяка.

Дивіться: Президент Словаччини закликав до позачергових виборів через вбивство Яна Куцяка

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася версія, що словацький журналіст Ян Кучак, якого застрелив кілер, убитий через свою професійну старанність – він займався розслідуванням про італійську мафію. Кучак, як і деякі інші талановиті журналісти зі сходу, компенсував відсутність поліцейських розслідувань і політичної уваги, і виявляв у країні, де не зафіксовані мафіозні злочини, економічні інтереси. Але якщо факт злочину мафії було підтверджено журналістом, це означало б, що організація повинна була діяти швидко, щоб заблокувати поширення інформації.Тобто, не було часу бити по авторитету журналіста, потрібно було просто припинити це.