26-річний Том Кеннон оприлюднив у Мережі неймовірний знімок китової акули – вона зачаїлася під катером із туристами, які нічого не підозрювали. Величезного хижака зняли у водах західної Австралії. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно інформації, більшу частину часу вона проводить на глибині, недоступній для людей, але з березня по липень її можна побачити в Кораловій затоці і Ексмуті Австралії.

Фотографія зроблена в 6 км від берега, куди туристи запливли в рамках екскурсії. Том, який переїхав з Англії до Австралії у віці 13 років, розповів, що китова акула насправді воліє уникати всього, що може становити для неї небезпеку.

"Це була дуже цікава акула. Вона провела близько 50 хвилин разом із нами на поверхні, що відбувається вкрай рідко. Зазвичай вони плавають прямими лініями у пошуках їжі", - сказав чоловік.

Кадр з місця

Кадр з місця

Раніше, жителі Філіппін виявили на березі Східного Негроса монстра.

Нагадаємо, рибак із Мурманська Роман Федорцов створив аккаунт в Instagram, в якому викладає фото виловлених їм морських істот. Представляємо 15 найбільш незвичайних знахідок Романа.

Крім того, дослідники зі Санкт-Петербурзького державного і Білоруського національного технічного університетів описали раніше невідомий науці вид давніх акул.

Тварина мешкала на Землі близько 345-350 мільйонів років тому, її назвали Tamiobatis elgae на честь відомого естонського палеоіхтіолога Ельги Марк-Курик.

У акули дуже незвичайні зуби, відзначають автори відкриття. Кожен являє собою розгорнуту корону, де центральний зубець - в два рази вище та в три рази ширше, ніж інші зубці. Зуби малого хижака засіяно різними каналами і нерівностями, наростами і горбиками. Уся основа зубів займає дуже щільну і складну сітку судинних каналів.

Також, біля берегів острова Страдброк Австралії група рибалок витягла сіткою останки великої білої акули. Ця знахідка налякала всіх.

Справа в тому, що велика біла акула при житті досягала в довжину 7 м. Сліди щелеп на трупі займають майже половину тіла.

Такі щелепи могли належати тільки монстру. Судячи з усього, розміри акули-вбивці складають приблизно 13-15 м.

На сьогоднішній день всі пляжі Страдброка і материкового Квінсленда закрито спеціальними підводними сітками. Територію постійно патрулюють кілька легких літаків: зараз завдання рибалок у море знайти акулу до того, як вона знайде їх.

Дивіться сюжет про акул

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", акулу натягнуть на літак, і цьому є наукове пояснення.