Окупація та анексія Кримського півострова - це набагато серйозніше, ніж агресія на Донбасі, в Сирії, Ємені або Грузії. Про це розповіли в Польщі.

Відома журналістка і глава Фонду демократії в Східній Європі Ірена Лєсота пояснила, чому агресія, яка втомила весь світ - це тільки початок. Але, все по порядку.

Після того, як Російська Федерація почала вважати Крим своїм, події стали розвиватися як у старій казці про імперіалізм. Агресор захоплює одне за іншим, і настільки стрімко, що вже через якийсь час стає не зовсім зрозуміло де, як і проти чого протестувати. Коли настали новітні часи, більшовики впевнено захопили Грузію, Вірменію і Азербайджан, а слідом прийшла черга Центральної Азії, Німеччини, Польщі, Балтії та частково Румунії.

Якщо зараз Російська Федерація залишить у спокої схід України або багатостраждальну Сирію, то увага світової громадськості неминуче загостриться на питанні незаконної анексії Криму. Грузія, в свою чергу, пройшла сценарій окупації ще в далекому 2008, який, на щастя, до кінця не був завершений: а це сталося завдяки "армії з п'ятьох президентів і прем'єр-міністрів на чолі з Лехом Качинським", - пише публіцистка. Коли лідери п'яти держав прибули до Тбілісі, Росія різко змінила свої плани і обмежилася лише Південною Осетією, незважаючи на те, що війська вже готувалися атакувати столицю.

Особливі патріоти можуть розгледіти в цьому захист "православних братів", але факти говорять про протилежне. Влітку 2008-го РФ напала на Грузію відразу в трьох напрямках: Осетія, Дагестан і Чорне море (де, до речі, осетин і близько немає). За пару місяців до наступу агресор перекрив дамбу, через яку водою забезпечували Кахетію, а вже по закінченню війни РФ повільно, але вірно посуває грузинські кордони вглиб країни.

Популярні новини зараз

Леонов з "Татусевих доньок" втратив маму: легенді театру було 85

Чемпіонка світу з боксу не пережила ковід, пішло ускладнення

Директор Олі Полякової зізнався в тісному зв'язку із зіркою: "Наші стосунки..."

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Показати ще

Журналістка нагадала про колишнього міністра оборони Давида Кезерашвілі, який займав це крісло з 2006 по 2008, а після відставки на його офшорному рахунку знайшлися 50 мільйонів доларів.

"Для мене все ясно. Росія завжди проводить підготовку на території, на яку збирається вторгнутися. І Кезерашвілі, швидше за все, був лідером російської п'ятої колони. Він був людиною, відповідальною за плачевний стан обороноздатності грузинської армії, який повинен був звітувати перед росіянами, якщо б вони увійшли в Тбілісі", - пише публіцистка.

При цьому відпрацьована в Грузії стратегія "по повній програмі" спрацювала в українському Криму: там проникають "зелені чоловічки", цвіте і пахне пропаганда, регулярно проходять відповідні демонстрації. Спочатку можна було передбачити, що українське законодавство не вважатиметься авторитетом, коли російські чиновники, що поголовно сидять в Криму, "попросили" приєднатися до мудрого "старшого брата".

Все було б занадто ідеально, якщо б не активізувалися розлючені кримські татари: саме вони не впустили кримських депутатів до парламенту автономії, саме вони влаштовують проукраїнські демонстрації і акції протесту. Незважаючи на те, що ця сама активізація почалася занадто пізно, Кремль тепер щосили мстить кримськотатарському народу, тому ми регулярно пишемо про заарештованих, побитих, засуджених і зниклих безвісти татар.

Автор зазначає, що те, що сьогодні відбувається, лише зайвий раз доводить, що господар Кремля нічого не робить без чіткого плану.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, яку долю України приготували західні партнери- "арбітри".