Зворушливий проект, який дуже важливий для світової історії підготував польський фотограф Адам Козел.

Подорожуючи світом, він бував в диких куточках нашої планети і зняв на камеру представників народів, які можуть зникнути через десятки років. Адам Козел побував в країнах Африки, Азії, а в цьому році планує почати дослідження в Південній Америці.

Частина цього проекту демонструє найбільш унікальні культури Африки, континенту, на території якого 61 країна з населенням понад мільярд людей. 5 млн з них - дикі африканські племена. Більшість з цих племен - живуть без благ цивілізації, відкидаючи всі досягнення науки.

Популярні новини зараз

Запасаємося на зиму влітку - 4 види консервів, які врятують в найголодніший рік

У небі над Львовом спостерігали сонце в "короні", - що віщує рідкісне явище

Українські пенсіонери отримають приємний "бонус" після індексації — якою буде надбавка

Літо готує українцям аномальну погоду, метеорологи дали дивний прогноз

Показати ще

Загалом, на території Африки налічується понад 3 тис різних народностей, передає National Travel.

Ми розповімо лише про крихітну частину зникаючих племен, Адам Козел же в своїх проектах показує десятки таких прикладів.

Масаї - найвідоміша народність континенту. Які проживають в межах Кенії і Танзанії, а їх кількість досягає 100 тис.чол. Масаї вважають себе народом, який люблять боги і прикрасою Африки. Через це, вони постійно воюють з іншими, сусідніми племенами.

Їх житло будиночки з гілок, а зміцнюють його за допомогою відходів життєдіяльності тварин. Займаються цим в основному жінки. Раціон харчування народу переважно становить молоко, кров тварин, м'ясо.

Бушмени - найвідоміші і стародавні племена. Назва народу відбувається з англійської - "bush" - "кущ" та "man" - "людина". Однак, вони не терплять, коли таку назву використовують щодо найменування народності. Відомі тим, що в їжу вживають личинок мурах. А їх кухня - найяскравіша і найбільш екзотична в Африці. Головним у бумшменів старійшина, якого вибирають серед найрозумніших і досвідчених людей.

Племена бушменів відомі своєю любов'ю до музики. Музичні інструменти вони можуть виготовити з будь-яких підручних матеріалів.

Банту - живуть на території Центральної та Південної Африки. Їх чисельність - 2 млн. чоловік. Деякі вчені вважають, що саме від цього племені пішли всі народності Африки. Більшу частину життя племені займає релігія - анімістичні вірування. Хоча значна частина Банту є християнами.

Виділяються банту серед інших племен особливим розумінням краси - вони вставляють в нижню губу невеликі глиняні диски.

Самбуру - плем'я живе в північних районах Кенії. Займаються тваринництвом і кочують з місця на місце. Відрізняються своєю елегантністю і любов'ю до пишних ритуалів. Будиночки самбуру будують з глини і шкур тварин, а навколо них, обтягують колючим дротом, щоб захиститися від диких тварин. Свої будинки, в розібраному вигляді возять з собою.

Чоловіки і жінки самбуру ділять роботу порівну, до неї привчають і дітей. Своїм покликанням вважають продовження роду, тому жінки, які не можуть народжувати страждають від знущань і гонінь.

Нагадаємо, фотограф Том Пірс, опублікував серію фото, яка ілюструє життя людей унікальної африканської народності, відомої як "бушмени".

Як повідомляв портал "Знай.uа", деякі нечисленні племена в долині річки Омо (Південна Ефіопія), зберігають культуру предків, вражаючи уяву сучасної людини.

Також "Знай.uа" писав, багато цікавого і незвіданого таять традиції різних народів нашої планети. Та загадкова, часом навіть заборонена, тема сексу не могла залишитися осторонь звичаїв і, відповідно, знайшла своє відображення в різних обрядах, деколи вельми незвичайних.