Експерти стверджують, що зупинка ядерних випробувань в КНДР може бути пов'язана з раптовим руйнуванням центру випробувань. З цієї причини Пхеньян так різко оголосив про їх завершення. Однак офіційно ця інформація, звичайно ж, не підтверджується.

Китайські вчені будують припущення, що ядерний випробувальний комплекс Північної Кореї міг звалитися із-за значних ушкоджень, що послужило причиною термінового закриття центру і припинення випробувань. Це припущення китайської сторони поставили під сумнів експерти США.

Так, американське видання Financial Times стверджує, що комплекс Пунгери на північному заході КНДР досі успішно функціонує. Саме питання згортання північнокорейської ядерної програми і стане головним предметом торгів між лідером півночі Кім Чен Ином і президентом Південної Кореї Муном Чже Іном. Історична зустріч відбудеться вже в цю п'ятницю, 27 квітня.

На даний момент дві групи китайських дослідників запевняють, що комплекс Пунгери завалився ще 3 вересня після невдалих випробувань. Слід зазначити, що комплекс розташований під горою на кордоні з Китаєм. Імовірно могла вибухнути бомба потужністю 100 кілотонн.

Потужність такої бомби здатна створити дірку діаметром до 200 метрів, яка як раз виходить на поверхню гори Мантапсан, де і розташований комплекс.

Популярні новини зараз

На Хмельниччині батько-нелюд бив струмом однорічного сина, а потім повісив - Україна оніміла від подробиць

Синочок Тіни Кароль вразив маму дорослим виглядом і чоловічим вчинком, все своїми руками: "Гордість..."

Груди Слави Камінської ледь не вискочили з розкішної сукні: "Благородна краса"

Маленькі діти кілька днів жили з трупами батьків: "Тато чомусь весь почорнів"

Показати ще

"Через обвал комплексу ядерних випробувань Північній Кореї необхідно продовжити відстежувати витік радіоактивних матеріалів, який може бути викликаний аварією", - повідомляється в заяві групи китайських геофізиків.

Геофізики Університету науки і технологій Китаю, яких очолює Вен Ляньсин, в наступному місяці мають намір опублікувати більш докладні відомості і результати спостережень щодо вибуху.

Як повідомляв раніше портал "Знай.иа" Президент Південної Кореї Мун Чже Ін зустрінеться з лідером КНДР Кім Чен Ином 27 квітня о 9.30 (3.30 мск) в демілітаризованій селі Пханмунджом на кордоні двох країн.