Новий аналіз крові дозволить поліції зі всього світу визначати ступінь втоми у водіїв.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили вчені з Дослідницького центру сну в Університеті Суррея (Британія) після тестового випробування пристрою на 36 добровольцях, пише Sleep.
Спершу дослідники доручили учасникам експерименту непросте завдання — не спати протягом 40 годин (майже дві доби). Потім у випробовуваних взяли зразки крові і вивчили можливі зміни в тисячах генах.
З крові добровольців отримали матричну РНК — це невеликі фрагменти, отримані з активних генів для виробництва білків. Потім використавши комп'ютерну програму вчені виділили спеціальні біомаркери, які вказували на брак сну.
Аналіз отриманих зразків виявив 68 генів, які могли б визначити ступені недосипання людини з точністю до 92 %.
Медики вважають, що їх пристрій дозволить запобігти дорожньо-транспортні пригоди, які стаються з вини водіїв, поснулих за кермом. І мова йде не тільки про автомобілі, але про будь-яки види транспортних перевезень: наземнi, повітрянi і воднi.
Також вчені вважають, що у майбутньому новий винахід візьмуть на озброєння роботодавці, щоб виявляти ступінь профпридатності своїх працівників протягом дня.
Вчені сподіваються створити тест, який дозволить виявляти скільки кому треба спати в залежності від структури їх генів
Згідно зі статистикою 2015 року, втома в 4 % випадків фігурує в якості причини дорожньо-транспортної пригоди; і в 2 % будь-яких нещасних випадків на дорозі. Втім, багато хто вважає, що цей показник сильно занижений, тому що втома набагато важче знайти, ніж алкоголь і наркотики в крові водіїв.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники з Монреальського університету (Канада) довели, що нічна робота збільшує ризик виникнення раку грудей у жінок.
Також "Знай.uа" писав, чому ми прокидаємося раніше будильника.