Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла чому суп все ж варто включити в раціон і їсти його час від часу. Про це, як і завжди Супрун повідомила на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Так в. о. міністра виділила такі причини:

-забезпечення потреб у споживанні овочів, адже в одній тарілці супу можна зібрати 3-6 видів зелених овочів, бобових, грибів і зелені;

-ідеальний варіант збереження поживних речовин;

-суп або борщ — це рідина, а рідка їжа краще перетравлюється.

Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Але при цьому вона зазначила, навіть якщо ви зовсім відмовтеся від супу, це не буде мати шкідливих для здоров'я наслідків, адже в країнах, де майже не їдять рідкі страви - показник гастроентерологічних захворювань не має істотних відмінностей від нашого.

"Жодного наукового підтвердження, що їсти суп потрібно кожен день немає. Різноманітне збалансоване харчування і достатньо рідини протягом дня позбавляють нас потреби їсти суп або борщ", - написала Супрун.

Їсти чи не Їсти суп — питання більше смаку, ніж здоров'я, зазначає Супрун. Вона зазначила, що рідка їжа не ліки, а проста і зручна їжа. І попросила батьків не змушувати дітей їсти суп щодня, а дітей - звернути увагу на переваги.

Суп - ідеальний варіант для збереження поживних речовин. Жири, які є в супі, сприяють кращому засвоєнню рослинних пігментів каротиноїдів.

Це - про-вітамін А, необхідний для здоров'я зору, шкіри та імунітету. Борщ корисний ще й тим, що має кисле середовище, в якому вітаміни зберігаються краще.

Також Супрун поділилася порадами, як зберегти максимальну кількість вітамінів і корисних мікро - і макроелементів в супі.

"В ідеалі, суп повинен бути не дуже жирний і готувати його слід без смаження овочів. Замість борошняної заправки крем-супів краще використовуйте сочевицю, яка додасть корисного білка до страви і клітковини. Що до варіння бульйонів варто також дотримуватися певних правил. Краще зливати перші кілька бульйонів після варіння м'яса", - порадила Супрун.

Нагадаємо, дієтологи розповіли всю правду про пластівці і вівсянку.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені виявили вирішальні роль метаболізму в появі "голодної" злості.

Також "Знай.uа" писав, вчені західного інституту провели дослідження, які показали як вживання твердого сиру впливає на роботу серця.