Куріння сигарет може призвести до розвитку когнітивних порушень у дітей і онуків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНове дослідження команди вчених з Університету штату Флорида виявило, що нікотин призводить до епігенетичних змін у мишей, пише Science Daily.
Епігенетичним спадкуванням називають успадковані зміни у фенотипі генів, викликані механізмами, відмінними від зміни послідовності ДНК.
У рамках експерименту дослідники додавали в питну воду самців мишей нікотин. Потім гризунів підсаджували в клітку до жіночим особинам, які ніколи не піддавалися впливу нікотину.
Виводок, отриманий від таких пар, страждав від різних станів: дефіцит уваги і когнітивна обмеженість.
Аналіз сперматозоїдів показав, що ділянки генів самців були піддані епігенетичної модифікації, у тому числі геном дофаміну D2, критично важливим для розвитку та навчання мозку. Ймовірно, ці зміни сприяли когнітивної обмеженості у нащадків.
Раніше було доведено, що нікотин і сигаретний дим призводять до широкомасштабних епігенетичним змін.
"І так як чоловіки курять більше і частіше жінок, то нам виявлені наслідки грають ще більш важливу роль у громадській охороні здоров'я. Наші результати підкреслюють необхідність провести велике дослідження, присвячене влиянияю куріння батька, а не тільки матері, на здоров'я їх дітей", — заявив один з дослідників Прадіп Бхайд (Pradeep Bhide).
Як повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна група вчених з Американського онкологічного товариства провела серію досліджень, щоб з'ясувати, наскільки сильно пасивне куріння шкодить дитячому організму.
Також "Знай.uа" писав, що доведено відсутність прямого взаємозв'язку між курінням і відсутністю зайвої ваги.