Медики запропонували лікувати нікотинову залежність з допомогою білка, який зміцнює силу волі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчені з Науково-дослідного інституту Скріппса створили антинікотиновий препарат і планують протестувати його на людях, пише Science Advances.
Спершу дослідники спровокували у щурів нікотинову залежність, додаючи в клітку протягом 12 днів нікотин, розчинений у солі.
Потім гризунам зменшили порцію до раз на два дні. Виник абстинентний синдром, який супроводжувався агресивною поведінкою та захисними діями.
Після половину щурів ін'єктували білком NicA2-J1, який руйнує нікотин та міститься в грунтових бактеріях Pseudomonas putіda.
Через деякий час вчені проаналізували кров гризунів і виявилося, що рівень нікотину в крові знизився.
"Проте, що унікально в цьому ферменті, він видаляє достатню кількість нікотину, щоб знизити рівень залежності, але залишає достатньо, щоб тварини не страдили від "відходняка"", — заявив автор дослідження Олівер Джордж (Olivier George).
У другій частині експерименту гризунів позбавили речовини протягом 10 днів раніше. Потім гризунам був наданий вільний доступ до нікотину.
Результати показали, що тварини, яких лікували NicA2-J1, чинили опір нікотину набагато уверенее, ніж звичайні гризуни.
Ранiше препарати та вакцини проти нікотинової залежності не приводили до зниження рівня нікотину в крові.
Нагадаємо, куріння сигарет може призвести до розвитку когнітивних порушень у дітей та онуків.
Як повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна група вчених з Американського онкологічного товариства провела серію досліджень, щоб з'ясувати, наскільки сильно пасивне куріння шкодить дитячому організму.
Також "Знай.uа" писав, що доведено відсутність прямого взаємозв'язку між курінням і відсутністю зайвої ваги.