Медики запропонували лікувати нікотинову залежність з допомогою білка, який зміцнює силу волі.

Вчені з Науково-дослідного інституту Скріппса створили антинікотиновий препарат і планують протестувати його на людях, пише Science Advances.

Експерименти на щурах показали успішні результати. Завдяки препарату, гризуни перебороли свою щоденну потребу в нікотині. Більш того, білок блокує появу "синдрому відміни", який зазвичай виникає у курців після відмови від шкідливої звички.

Спершу дослідники спровокували у щурів нікотинову залежність, додаючи в клітку протягом 12 днів нікотин, розчинений у солі.

Популярні новини зараз

Втерла носа Ірі Морозюк: лідер Динамо Вербич показав свою кохану, модель Playboy

Кохання Дана Балана і Тіни Кароль виявилось несправжнім, продюсер "1+1" Завадюк у всьому зізнався

Головне за ніч: українці в полоні морозу, образ "дурепи" від Тіни Кароль, день всіх матусь та загадкова загибель школярки

Сотні мітингувальників постраждали в результаті бійки з копами: стріляли зі зброї

Показати ще

Потім гризунам зменшили порцію до раз на два дні. Виник абстинентний синдром, який супроводжувався агресивною поведінкою та захисними діями.

Після половину щурів ін'єктували білком NicA2-J1, який руйнує нікотин та міститься в грунтових бактеріях Pseudomonas putіda.

Через деякий час вчені проаналізували кров гризунів і виявилося, що рівень нікотину в крові знизився.

"Проте, що унікально в цьому ферменті, він видаляє достатню кількість нікотину, щоб знизити рівень залежності, але залишає достатньо, щоб тварини не страдили від "відходняка"", — заявив автор дослідження Олівер Джордж (Olivier George).

У другій частині експерименту гризунів позбавили речовини протягом 10 днів раніше. Потім гризунам був наданий вільний доступ до нікотину.

Результати показали, що тварини, яких лікували NicA2-J1, чинили опір нікотину набагато уверенее, ніж звичайні гризуни.

Дослідники планують вивчити ефекти NicA2-J1 на курців і сподіваються перевірити, як впливає інший препарат вареніклін на мозок щурів з залежністю.

Ранiше препарати та вакцини проти нікотинової залежності не приводили до зниження рівня нікотину в крові.

Нагадаємо, куріння сигарет може призвести до розвитку когнітивних порушень у дітей та онуків.

Як повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна група вчених з Американського онкологічного товариства провела серію досліджень, щоб з'ясувати, наскільки сильно пасивне куріння шкодить дитячому організму.

Також "Знай.uа" писав, що доведено відсутність прямого взаємозв'язку між курінням і відсутністю зайвої ваги.