Буквально нещодавно група фахівців з Університету штату Флорида в Таллахассі (США) в результаті дослідження з'ясували, що вплив нікотину на організм батька може вплинути на когнітивні здібності його дітей і онуків. Про це пише MedicalXpress.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаніше американські вчені наголошували у своїх дослідженнях, що куріння матері збільшує ризик виникнення різних розладів у дитини. Цього разу фахівці вирішили перевірити, як куріння батька впливає на майбутніх дітей.
Вони протягом 12 тижнів давали самцям нікотиновий розчин, після чого їх схрестили з самками. У ході дослідження вони виявили, що потомство мало ознаки гіперактивності, дефіциту уваги і когнітивних порушень.
Варто відзначити, що після того, як мишей-самок вдруге схрестили з іншими гризунами, які не піддавалися впливу нікотину, їх потомство теж демонструвало значні порушення, однак не такі виражені.
За словами дослідників, молекули, що включають і вимикають певні ділянки ДНК, зачіпають ген, який кодує дофаміновий рецептор D2-молекулу, яка відіграє важливу роль у розвитку мозку і процесі навчання дитини.
Вчені проаналізували результати експерименту і прийшли до висновку, що куріння батька все ж шкодить інтелекту дітей і онуків.
Педіатр Бонні Халперн-Felscher, один з авторів роботи, був неймовірно здивований і стурбований, що електронні сигарети марки Juul, що займає лідируючі позиції на американському ринку, використовують набагато частіше звичайних сигарет.
Нагадаємо, що регулярне куріння марихуани підвищує ризик виникнення інсульту на 15 %.
Як повідомляв портал Знай.uа, дослідники з університету Толедо з'ясували, що тривале “залипання” в екран телефону збільшує ризики втрати зору.
Також портал Знай.uа писав, як і чому спиртні напої буквально відключають пам'ять людини.