У багатьох жінок після пологів виникає відчуття печалі і тривоги, проте в деяких випадках ці стани погіршуються, що натякає на можливу наявність постнатальної депресії.

Вважається, що всьому виною гормональний збій. Протягом перших 24 годин після пологів рівень гормонів естрогену і прогестерону знижується до рівня, що передує вагітності, повідомляє Health.

Дослідження показують, що післяродова депресія зустрічається у 15 % молодих матерів.

Симптоми включають сильні перепади настрою і труднощі у спілкуванні з новонародженим. У деяких жінок змінюється апетит, рівень енергії або режим сну.

Нові мами можуть боятися, що вони погані матері, або відчувати власну беполезность. У важких випадках у жінок можуть виникнути думки про заподіянні шкоди собі або своїй дитині.

Психологи перераховують наступні фактори, що провокують післяпологову депресію:

1. Відсутність підтримки 

Без підтримки партнера, друзів або близьких родичів нові мами можуть опинитися в ситуації, коли основна частина відповідальності за домашнє господарство і дитини лягає на них.

2. Низький рівень доходів або освіти

Хоча післяпологова депресія також зачіпає заможних і освічених жінок, найчастіше розлад зустрічається серед малозабезпечених і малоосвічених матерів.

Жінки можуть відкладати звернення до лікарів через відсутність коштів або можливостей.

3. Травматичне минуле

Жінки, які зазнали жорстокого поводження у дитинстві, частіше страждають від післяпологової депресії.

Це ж стосується тих, хто виховувався батьками, які страждали від наркоманії, алкоголізму, депресії та інших афективних розладів.

4. Посттравматичний стресовий розлад

ПТСР зустрічається у жінок, які стали жертвами жорстокого поводження та сексуального насильства. Аналогічне можна сказати про матерів, які пережили важкі пологи.

Навіть такі стресові події, як втрата роботи, можуть підвищити ймовірність розвитку післяпологової депресії.

5. Вік

Літні матері можуть бути схильні до підвищеного ризику післяпологової депресії з кількох причин. Можливо, вони відклали народження дітей, щоб продовжити свою кар'єру і після пологів вони вступають в незнайому їм область.

Народження дитини у більш пізньому віці також підвищує ризик важкої вагітності.

6. Стать дитини

Недавнє дослідження виявило зв'язок між народженням хлопчиків і розвитком післяпологової депресії. Ймовірність появленияна 71-79 % вище у мам, які народили хлопчиків  

Як встановили вчені, депресія може бути пов'язана із запаленням, яке провокує чоловічий плід в утробі жінки.

7. Недіагностовані психічні розлади

У багатьох випадках жінки з недіагностованими психічними розладами спостерігається післяпологова депресію.

Нагадаємо, ризик виникнення післяпологової депресії збільшується у жінок, які народжують взимку.

Як повідомляв портал "Знай.uа"епізоди постнатальной депресії у батьків збільшують ймовірність виникнення того ж розлади у їхніх дочок.

Також "Знай.uа" писав, як відрізнити чоловічу депресію від звичайної печалі.