Вчені з університету Дьюка запропонували новий аналіз крові, який дозволить визначати наскільки заблоковані кровоносні судини.

Медики обстежили 40 пацієнтів, які надійшли у відділення невідкладної допомоги, і виявили ознаки зниження кровотоку до серця, протягом двох годин також спостерігалися зміни в п'яти метаболитах в їх крові. PLOS ONE

Всі обстежувані звернулися до лікарні з симптомами ішемічної хвороби серця: біль в грудях, щелепи і плечах.

Як закупорюються артерії

Дослідники сподіваються використовувати гострі зміни в метаболитах жирних кислот і амінокислот (джерело енергії для клітин) в якості раннього біологічного індикатора обмеженого кровотоку, який може доповнити або навіть замінити поточні тести.

Популярні новини зараз

Кива проти Майдану: генпрокурор Рябошапка порушив кримінальну справу за побиття Ківою ветерана АТО

Курс валют на 23 січня завдасть клопоту українцям

На пенсію в 50: українкам пропонують вийти на відпочинок раніше, головна умова

"Знепритомніло чоловік 10": на Київщині рибалки виловили незвичайного "ембріона"

Показати ще

"Кардіологи проводять стрес-тест, щоб визначити, хто схильний до ризику захворювання серця. Це допоможе нам зрозуміти, чи потребує пацієнт інвазивного методу діагностики, наприклад, катетеризація", — заявив провідний авто дослідження Олександр Т. Лімкакенг-молодший (Alexander T. Limkakeng Jr.).

Попередні дослідження показали, що метаболіти можуть вказувати на захворювання серця, але вчені ще не знайшли конкретних метаболічних сигнатурю.

Порівнянь артерій

У рамках цього дослідження вчені оцінили присутність понад 60 хімічних речовин або сполук у крові, щоб визначити п'ять специфічних метаболітів, які, як видається, змінюються у пацієнтів з аномальним серцевим стрес-тестом.

Кардіологи сподіваються провести більш масштабне дослідження для подальшого тестування цього підходу щодо виявлення ішемічної хвороби коронарних артерій.

Нагадаємо, команда дослідників з Університету штату Делавер запропонувала нову методику в лікуванні захворювань крові. 

Як повідомляв портал "Знай.uа", британські дослідники успішно протестували пристрій штучної підшлункової залози.

Також "Знай.uа" писав, генна терапія допоможе в лікуванні рідкісного захворювання, що приводить до сліпоти у чоловіків.