Американські вчені розробили нову технологію віртуальної реальності, яка дозволяє лікарям буквально зазирнути у вени пацієнтів під час операції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє
Новий катетер, розроблений в Університеті Вашингтона, оснащений електромагнітними датчиками, які передають зображення кровоносних судин в реальному часі до гарнітури віртуальної реальності. Це підвищує безпеку процедури і підвищує її точність.
Електромагнітні датчики, встановлені на катетерах, фіксують розмір і форму кровоносних судин під час проходження інструменту через них.
Ці дані збираються програмним забезпеченням, який візуалізує їх у вигляді 3D-зображення в окулярах VR, які надіті на радіолога.
Принадність такого підходу в тому, що він дійсно дозволяє візуалізувати навіть найдрібніші частини тіла.
Сама технологія складається тільки із спеціального катетера та окулярів VR, що усуває необхідність у спеціальному ангіографічному комплексі, рентгенівських апаратах і гігантських екранах. Плюс, як вважають винахідники, набагато дешевше.
Якщо запропонована ними методика отримає схвалення в Управлінні по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів, лікарі зможуть використовувати цю технологію для проведення процедур інтервенційної радіології за межами великих центрів у великих містах і в сільській місцевості та в районах з недостатнім рівнем обслуговування.
Нагадаємо, кембриджські вчені розробили тривимірну модель раку у віртуальній реальності, дозволивши буквально інакше поглянути на це небезпечне захворювання.
Як повідомляв портал "Знай.uа", масштабний огляд 39 досліджень показав, що люди, які живуть в сільській місцевості, рідше виліковуються раку.
Також "Знай.uа" писав, що новий аналіз крові дозволить діагностувати рак всього за десять хвилин.