Популярний в Україні дитячий лікар Євген Комаровський відомий також як телеведучий програми "Школа доктора Комаровського". Крім того, медик ще й активний користувач соцмереж, де також дає корисні поради батькам стосовно дітей. Наприклад, на своїй сторінці в Instagram лікар часто відповідає на питання користувачів, які стосуються дітей. У новому випуску своєї рубрики доктор Комаровський відповів на питання про користь валер'янки для дітей.

View this post on Instagram

Вопрос: ⠀ Здравствуйте, доктор. У меня такой вопрос. Наш семейный врач назначил по 2 капли валерьянки на ночь нашему малышу — для лучшего сна и снятия колик... Ребенку 7 дней всего лишь... Можно ли это делать? И скажите, что будет если ребенку дали не 2 капли, а 4? ⠀ Ответ: ⠀ Отвечаю вам только потому, что реально беспокоюсь о будущем вашего ребенка. ⠀ Во-первых, вам нужно срочно изучить тему колик на сайте komarovskiy.net, а также срочно искать врача, имеющего отношение к цивилизованной медицине. ⠀ Если врача найти не удастся, то тогда вам придется намного активнее и глубже изучать основы медицинских знаний самостоятельно. ⠀ Во-вторых, запомните, что колик у ребенка 7 дней не бывает, а валериана не имеет никакого отношения к лечению детей. ⠀ А что касается вашего вопроса о том, что будет, если ребенку дать не 2 капли, а 4, то, скорее всего, ничего серьезного не случится. Но все же обращаю ваше внимание на то, что родители очень часто, выполняя назначение врача, из благих побуждений увеличивают дозу, полагая, что так быстрее поможет. Естественно, такая самодеятельность чревата последствиями и даже опасна для малыша. В общем, прекратите эксперименты над ребенком и учитесь уходу за вашим новорожденным. ⠀ И в-третьих: если ребенок 7 дней от роду беспокойно себя ведет и не может нормально спать, то проблема вовсе не в коликах, которых у него просто физиологически еще быть не может, а в ненормальности окружающей его среды — неправильных параметрах температуры и влажности воздуха, нерациональном режиме и неподходящей одежде. Вам нужно заняться приведением к нормальным показателей окружающей среды. ⠀ Успеха вам в учении и применении знаний на практике! ⠀ #докторкомаровский #вопросответ #вопросЕОК #новорожденный #валерьянка #колики #безопасность

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

"Запитання: Здрастуйте, доктор. У мене таке питання. Наш сімейний лікар призначив по 2 краплі валер'янки на ніч нашому малюкові — для кращого сну і зняття кольок... Дитині 7 днів всього лише... чи Можна це робити? І скажіть, що буде якщо дитині дали не 2 краплі, а 4?

Відповідь: Відповідаю вам тільки тому, що реально турбуюсь про майбутнє вашої дитини. По-перше, вам потрібно терміново вивчити тему кольок на сайті komarovskiy.net, а також терміново шукати лікаря, який має відношення до цивілізованої медицини. Якщо лікаря знайти не вдасться, то тоді вам доведеться набагато активніше та глибше вивчати основи медичних знань самостійно. По-друге, запам'ятайте, що кольок у дитини 7 днів не буває, а валеріана не має ніякого відношення до лікування дітей.

А що стосується вашого питання про те, що буде, якщо дитині дати не 2 краплі, а 4, то, швидше за все, нічого серйозного не станеться. Але все ж таки звертаю вашу увагу на те, що батьки дуже часто, виконуючи призначення лікаря, з благих спонукань збільшують дозу, вважаючи, що так швидше допоможе. Природно, така самодіяльність чревата наслідками і навіть небезпечна для малюка. Загалом, припиніть експерименти над дитиною і вчіться догляду за вашим новонародженим.

І, по-третє: якщо дитина 7 днів від народження неспокійно поводиться і не може нормально спати, то проблема зовсім не в коліках, яких у неї просто фізіологічно ще бути не може, а в ненормальності навколишнього його середовища — неправильні параметри температури і вологості повітря, нераціональному режимі і невідповідному одязі. Вам потрібно зайнятися приведенням до нормальних показників навколишнього середовища. Успіху вам у навчанні і застосуванні знань на практиці!", - написав Комаровський.

Нагадаємо, Комаровський пояснив українцям, як діти повинні носити шарфики.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Комаровський розповів, чому проголосує за Зеленського.

Також портал "Знай.uа" писав, що Комаровський навчив матусь міряти температуру.