Британські вчені знайшли новий засіб від супербактерій і небезпечних грибків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пише
Біоскло володіє потужними антибактеріальними властивостями і може стати дешевою альтернативою іншим матеріалам, які в даний час використовуються в медичних інструментах.
Крім того, біоскло допоможе мінімізувати ризик зараження людини під час перебування в лікарні.
Зокрема, вчені створили біоактивне фосфатне скло, яке здатне взаємодіяти з біологічними тканинами.
Скло "пофарбовано" хімічним з'єднанням оксиду кобальту. На думку дослідників, цей матеріал може ефективно знищувати бактерії і гриби, в тому числі мікроби, які є або можуть стати стійкими до лікування антибіотиками.
У їх число входять кишкова паличка Escherichia coli, Candida albicans і Staphylococcus aureus, останній з яких може розвинутися в MRSA (стійкий до метициліну S. aureus).
Дослідники перевірили взаємодію матеріалу з бактеріями, подрібнивши його в порошок і спостерігаючи за впливом на різні бактеріальні та грибкові організми.
Експерти виявили, що біоактивне скло з найвищою концентрацією кобальту вбиває кишкову паличку протягом 6 годин після впливу, а C. albicans — протягом 24 годин. Скло також зменшило рівень S. aureus на 99 % всього за 24 години.
Дослідники пояснюють, що іони металу в цьому новому матеріалі викликають руйнування зовнішніх "стінок" мікробів, в результаті чого їх вміст "витікає назовні".
Ці обнадійливі результати дозволяють припустити, що в майбутньому дослідники зможуть використовувати цей матеріал в складі багатьох інструментів, які вступають у прямий контакт з людськими тканинами всередині лікарні, в тому числі у складі біорозкладаних наповнювачів і катетерів.
Нагадаємо, смертоносна грибкова інфекція, стійка до основних протимікробних препаратів, поширюється по всьому світу, і вчені не знають, звідки вона взялася.
Як повідомляв портал "Знай.uа", китайські вчені зафіксували нову небезпечний різновид вірусу в печінки криланів.
Також "Знай.uа" писав, що американські вчені успішно випробували новий метод лікування тропічної лихоманки.