Популярний в Україні дитячий лікар Євген Комаровський відомий також як телеведучий програми "Школа доктора Комаровського". Крім того, медик ще й активний користувач соцмереж, де також дає корисні поради батькам стосовно дітей. Наприклад, на своїй сторінці в Instagram лікар часто відповідає на питання користувачів, які стосуються дітей. У новому випуску своєї рубрики доктор Комаровський відповів на питання про те, як відучити дитину від пустушки.

Доктор Комаровський

"Запитання. З перших місяців життя я намагалася давати пустушку тільки в нічні години і то не завжди, або, коли мій малюк сильно вередував. Зараз моєму сину 2 роки, він просто не може жити без пустушки, доводиться прикріплювати її кліпсом до одягу. Як бути?

Відповідь. Головне, що ви повинні розуміти: жодних медичних способів відлучення від пустушки не існує. Способи – виключно педагогічні: терпляче роз'яснення, експерименти, пов'язані з втратою пустушки, зі схованкою пустушки і т. п. А проте, хотів би звернути вашу увагу на той факт, що шкода пустушки дуже сильно перебільшена, і, по суті, використовувати пустушку або ні – внутрішня справа вашої сім'ї.

View this post on Instagram

Вопрос: ⠀ С первых месяцев жизни я старалась давать пустышку только в ночные часы и то не всегда, или когда мой малыш сильно капризничал. Сейчас моему сыну 2 года, просто не может жить без пустышки, приходится прикреплять ее клипсом к одежде. Как быть? ⠀ Ответ: ⠀ Главное, что вы должны понимать: никаких медицинских способов отучения от пустышки не существует. Способы — исключительно педагогические: терпеливое разъяснение, эксперименты, связанные с потерей пустышки, со спрятанной пустышкой и т.п. Тем не менее, хотел бы обратить ваше внимание на тот факт, что вред пустышки очень сильно преувеличен, и, по сути, использовать пустышку или нет — внутреннее дело вашей семьи. Вот это и является самым сложным, поскольку стоит вашему ребенку появиться с пустышкой в публичном месте, десятки людей сделают вам как маме замечание (дескать, какой это позор, такой большой, а еще с пустышкой), после чего вы начнете испытывать чувство собственной неполноценности и страстное желание немедленно от пустышки избавиться. Обращаю внимание, что за долгие годы работы педиатром, я еще ни разу не видел ребенка, который бы пошел в школу с пустышкой. Рано или поздно ребенок от нее откажется. Чем позже это случится, тем меньше потребуется от вас суеты, усилий и испорченных нервных клеток. Еще раз подчеркиваю: бороться или нет с пустышкой — личное дело и индивидуальная проблема вашей семьи, врачи вам не помогут, методы исключительно педагогические, когда их использовать — решать вам. ⠀ #докторкомаровский #вопросответ #вопросЕОК #дети #семья #пустышка #соска

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Ось це і є найскладнішим, оскільки варто вашій дитині з'явитися з пустушкою в публічному місці, десятки людей зроблять вам як мамі зауваження (мовляв, яка ганьба, такий великий, а ще з пустушкою), після чого ви почнете відчувати почуття власної неповноцінності і пристрасне бажання негайно від пустушки позбутися. Звертаю увагу, що за довгі роки роботи педіатром, я ще жодного разу не бачив дитини, яка би пішла у школу з пустушкою. Рано чи пізно дитина від неї відмовиться. Чим пізніше це станеться, тим менше буде потрібно від вас суєти, зусиль і зіпсованих нервових клітин. Ще раз підкреслюю: боротися чи ні з пустушкою – особиста справа і індивідуальна проблема вашої сім'ї, лікарі вам не допоможуть, методи виключно педагогічні, коли їх використовувати – вирішувати вам", - написав доктор.

Нагадаємо, Комаровський розповів, як сварки батьків впливають на дітей. Доктор Комаровський закликав батьків не "вбивати" дітей своїми сварками.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Комаровський розповів, чому проголосує за Зеленського.

Також портал "Знай.uа" писав, що Комаровський навчив матусь міряти температуру.