Євген Комаровський, популярний в Україні педіатр, ще відомий як телеведучий програми "Школа доктора Комаровського". Зараз він також є активним користувачем мережі Instagram. На своїй сторінці лікар регулярно дає поради щодо здоров'я. У новому пості Комаровський розповів, як правильно збити малюкові температуру.

Якщо у дитини підвищилася температура, то люди найчастіше застосовують для лікування свічку або рідкі лікарські форми (наприклад сироп або суспензію), що вводиться всередину. Доктор пояснив, який з засобів швидше за все допоможе в кожному виразно випадку. Комаровський нагадав глядачам, що при підвищеній температурі має місце таке явище, як спазм периферичних судин. Він може проявитися у вигляді спазму прямої кишки, через що свічка не надасть дитині ніякої допомоги. "Мирно собі лежить в прямій кишці і нікуди не всмоктується", - сказав Євген Комаровський.

View this post on Instagram

Итак, друзья мои, конкретный совет, как правильно выбрать лекарство, когда сбиваем температуру. ⠀ Высокая температура, мы думаем: «Что, свеча или раствор (суспензия, сироп) внутрь?». Мы должны знать, и мы знаем, что при высокой температуре в некоторых ситуациях возникает спазм сосудов периферических, то есть спазм сосудов кожи, прямой кишки, и из-за этого свеча мирно себе лежит в прямой кишке и никуда не всасывается, то есть она не эффективна. Вот тут ключевой вопрос: «В некоторых случаях возникает?». Как родителям буквально за пять секунд ответить на вопрос: «Возникает спазм сосудов или не возникает? То есть будет эффективна свечка или нет?» Что для этого надо. Берем детскую ногу и смотрим на пятку. Если пятка розовая и теплая, значит спазма сосудов нет и свечи будут эффективны, даже если температура 39,5 С. Если же пятка прохладная и бледная, свечки лучше не использовать, даем жидкие лекарственные формы (сиропы, суспензии) внутрь. ⠀ #докторкомаровский #видеоЕОК #шдк #школадокторакомаровского #лайфхак #температураЕОК

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Популярні новини зараз

Злодії обчистили квартиру киянки, поки вона була на кухні - "Ви нас топите!"

Пий і худни: відомий лікар вивів формулу спалювання зайвої ваги за допомогою двох чашок кави  

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Показати ще

Доктор розповів у новому відео, як визначити, чи є у малюка спазм і як вибрати засіб.

"Як батькам буквально за п'ять секунд відповісти на питання: "Виникає спазм судин або не виникає? Тобто буде ефективна свічка чи ні?" Що для цього треба. Беремо дитячу ногу і дивимося на п'яту. Якщо п'ятка рожева і тепла, значить спазму судин немає, і свічки будуть ефективні, навіть якщо температура 39,5 С", - порадив Комаровський. "Якщо ж п'ята прохолодна і бліда, то свічки краще не використовувати. Потрібно дати рідкі лікарські форми (сиропи, суспензії) всередину."

Нагадаємо, раніше Комаровський розповів, скільки часу дітям можна дивитися телевізор.

Також Знай.uа повідомляв, що Комаровський взяв за здоров'я і красу матусь.

Ще Знай.uа публікував, що Комаровський розвіяв міф про гігієну.