Надмірна любов до фастфуду і солодкого може всього за тиждень привести до порушення функцій гіпокампу, переїдання, а в довгостроковій перспективі - до ожиріння, діабету і деменції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це кажуть результати експерименту, проведеного вченими з Австралії.
Вчені з австралійського Університету Маккуорі (Сідней) вирішили з'ясувати, яку шкоди для функцій мозку несе так звана західна дієта, яка передбачає споживання у великих кількостях м'яса, яєць, смаженої і солоної їжі, хліба, жирних молочних продуктів, солодких десертів і напоїв, чіпсів і інших шкідливих смаколиків.
Результати роботи, опубліковані журналі Лондонського королівського товариства, показують, що часте споживання шкідливої їжі здатне швидко привчити до переїдання навіть прихильників здорового способу життя, які стежать за своєю вагою.
В експерименті брали участь 110 струнких і здорових студентів віком від 20 до 23 років, які зазвичай дотримувалися правильного раціону і не дозволяли собі зайвого. Їх поділили на дві групи: перша харчувалася як завжди, а друга протягом тижня сиділа на "західній дієті". На початку і наприкінці тижня випробувань добровольці вже після їди проходили тести на запам'ятовування слів.
Крім цього, молодих людей просили оцінити, наскільки сильно вони хочуть з'їсти ще що-небудь солодке (пропонувалися різні сухі сніданки: оброблені пластівці, шоколадні каблучки і так далі). Потім у них запитували, чи сподобалася їм їжа. Учасники групи, які сім днів харчувалися по західній моделі, не тільки гірше пройшли тест на пам'ять, а й забували, що недавно поїли, і їм хотілося ще і ще.
Дослідники прийшли до висновку, що ожиріння у підлітків може мати далекосяжні негативні наслідки, якщо говорити про стан мозку, адже цей розлад харчової поведінки є причиною запалень в головному мозку.
За словами вчених, "західна модель харчування" порушує контроль над апетитом і, судячи з усього, викликає збої в роботі гіпокампу - частини лімбічної системи головного мозку, яка відповідає за формування емоцій, перехід короткочасної пам'яті в довготривалу і просторову пам'ять, що допомагає нам в навігації.
І хоча порушення функцій мозку, які демонстрували учасники проведеного експерименту, не були дуже серйознимми, в довгостроковій перспективі любов до шкідливої їжі призводить до ожиріння і діабету і, як наслідок, підвищує ризик розвитку деменції.
На думку авторів роботи, урядам слід ввести обмеження на продаж обробленої шкідливої їжі, прирівнявши її до сигарет.