Відомий телеведучий і дитячий педіатр Євген Комаровський опублікував в Instagram-акаунті новий фрагмент зі своєї нової книги "365 порад на перший рік життя вашої дитини".

Так, в уривку розкривається тема "незручного" захворювання, яким страждають деякі українці. Мова йде про пахову грижу.

"Ви можете помітити самі або лікар зверне вашу увагу на те, що у дитини є припухлості в паховій області (збоку від лобка). Припухлість може бути різного розміру, з однієї або з двох сторін. Така припухлість — основний симптом пахової грижі", - написав Комаровський.

За його словами, лікарю потрібно побачити і помацати, після чого направити пацієнта на консультацію до хірурга. Також для уточнення діагнозу і розмірів грижі може знадобитися УЗД.

Євген Комаровський, скріншот з відео
Євген Комаровський, скріншот з відео

Популярні новини зараз

Лідія Таран у спальні показала свого "Толика": "Мій новий..."

Українські депутати прийняли присягу під угорський гімн: "Готують кримський сценарій"

Львів'яни начхали на карантин вихідного дня кілометровими чергами: "А потім Садовий винен"

Тарифи на газ знову жахають українців: скільки доведеться платити за доставку у 2021

Показати ще

"Пахова грижа не проходить сама по собі, ризик ускладнень досить високий. Лікарі всього світу наполегливо радять здійснити операцію якомога швидше, відразу після того, як встановлений діагноз (1-2 тижні, максимум місяць на підготовку, прооперували і закрили тему). Операція нескладна, зрозуміло, тоді, коли вона проводиться в плановому порядку, коли ще немає утисків-ускладнень", - зазначив лікар.

Також він уточнив, що ні вік, ні вага дитини не можуть бути приводом відкладати операцію.

"Ніяких "почекаємо до рочку, почекаємо 2 роки"... Є діагноз "пахова грижа" – отже, готуємося до операції", - підсумував Комаровський.

View this post on Instagram

Вы можете заметить сами или врач обратит ваше внимание на то, что у ребенка имеется припухлость в паховой области (сбоку от лобка). Припухлость может быть разного размера, с одной или с двух сторон. Такая припухлость — основной симптом паховой грыжи. ⠀ Чтобы поставить диагноз, врачу, как правило, достаточно увидеть и пощупать, после чего направить вас на консультацию к детскому хирургу. Иногда для уточнения диагноза и размеров грыжи может потребоваться УЗИ. ⠀ ПАХОВАЯ ГРЫЖА НЕ ПРОХОДИТ САМА ПО СЕБЕ, РИСК ОСЛОЖНЕНИЙ (УЩЕМЛЕНИЯ) ДОСТАТОЧНО ВЫСОК. ВРАЧИ ВСЕГО МИРА НАСТОЯТЕЛЬНО СОВЕТУЮТ ОСУЩЕСТВИТЬ ОПЕРАЦИЮ КАК МОЖНО БЫСТРЕЕ, СРАЗУ ПОСЛЕ ТОГО, КАК УСТАНОВЛЕН ДИАГНОЗ (1-2 НЕДЕЛИ, МАКСИМУМ МЕСЯЦ НА ПОДГОТОВКУ, ПРООПЕРИРОВАЛИ И ЗАКРЫЛИ ТЕМУ). ⠀ Операция несложная, разумеется, тогда, когда она проводится в плановом порядке, когда еще нет ущемлений-осложнений. ⠀ Ни возраст, ни вес ребенка не могут быть поводом откладывать операцию. Никаких «подождем до годика, подождем 2 лет»... Есть диагноз «паховая грыжа» — значит, готовимся к операции. ⠀ #докторкомаровский #дети #родительство #семья #здоровье #грыжа #365советов

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Комаровський розповів молодим батькам, як уникнути казусів з підгузками.

Як повідомляв портал Знай.uа, Комаровський описав найгірший сценарій поширення коронавіруса в Україні.

Також портал Знай.uа писав, що Комаровський пояснив, як зволожувач повітря впливає на захворюваність дітей.