Навесні картопля більшості середньостиглих сортів проростає навіть в добре облаштованих льохах. А ті, хто зберігають урожай на балконі чив коморі, стикаються з цією проблемою починаючи з лютого.
І хоча років 20 тому нікому б і в голову не прийшло задумуватись над тим, чи їдять пророслу картоплю - паростки просто обламували, а бульби вживали в їжу, - сьогодні завзяті прихильники здорового способу життя стверджують, що така картопля мало не смертельно небезпечна.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаскільки ж направді небезпечна зелена або проросла картопля?
Фахівці кажуть, що її небезпека часто перебільшують. Дійсно, картопля містить соланін - отруйну речовину, яка має гіркийм смаком і оберігає рослину від поїдання тваринами.
Звичайна, нормальної якості, картопля містить до 0,05% соланіну - і це повністю безпечно. Однак його частка значно збільшується в позеленілій, а також в пророслій картоплі бульбах - особливо в шкірці і паростках.
Пророслі картоплини можуть містити в 10 разів більше соланіну в порівнянні зі звичайною картоплею.
Однак, після чистки в бульбі залишається лише 5-10% від початкової кількості цієї речовини. Крім того, якщо картоплю відварити, то соланін виходить в відвар.
Справді серйозно отруїтися можна лише,якщо з'їсти кілька кілограм зеленої, термічно необробленої картоплі разом зі шкіркою.
Проте, пророслу картоплювсе ж краще не купувати, а зелені ділянки краще зрізати з запасом.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, дефіцит вітаміну D провокує високу смертність від Covid-19
Як повідомляв портал Знай.ua, медики назвали всі "за" та "проти" популярної гречаної каші
Також Знай.ua писав, чому болгарський перець має різні кольори